Jak wzbudzić żal doskonały?

Z uwagi na ograniczenia możliwości sprawowania Sakramentu Pokuty, „podstawową formą” pojednania z Bogiem i Kościołem musi stać się dla wielu w tym czasie akt żalu doskonałego. Dopuszcza ją w sytuacjach nadzwyczajnych Katechizm Kościoła Katolickiego (por. KKK 1452). Zachęcamy wszystkich, którzy w zaistniałej sytuacji nie będą mogli przystąpić do sakramentu pokuty, do wzbudzania aktu żalu doskonałego, po gruntownym rachunku sumienia, który wraz z intencją spowiedzi w najbliższym możliwym terminie, usposobi ich do trwania w stanie łaski.

Fotorelacja z Panamy - ŚDM

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji Marzeny Szot i Małgorzaty Moc ze Świadowych Dni Młodzieży z Panamy.

DO FOTORELACJI

FILMIK z POWITANIA NA LOTNISKU

W OCZEKIWANIU NA PAPIEŻA

PRZEJEŻDŻA PAPIEŻ

Wystawa o o. Pawle Schebescie

Zapraszamy chętnych, którzy chcieliby sobie przybliżyć szczegóły na temat życia i twórczości naszego ziomka o. Pawła Schebesty, do obejrzenia wystawy w naszym kościele parafialnym. Dla tych którzy nie mogą się do kościoła wybrać umieszczamy plik pdf, który można dowolnie powiększać aby móc zapoznać się z planszami na komputerze - Plansze_PDF

Witraże

Na naszej parafialnej stronie internetowej umieszczamy podstronę wizualizującą postęp zbiórki na renowację witraży.

Środki na witraże w prezbiterium zostały zebrane. Na chwilę obecną zbieramy na okna przerobione na witraże w tylnej części kościoła(wyceniony koszt 1 szt. to ok. 9000 zł). W ostatnim kroku pochylimy się nad renowacją witraży w nawach środkowych kościoła.

Prosimy aby darczyńcy przekazując środki czy to osobiście czy przelewem na konto deklarowali, czy można na stronie umieścić ich z imienia i nazwiska, albo wolą pozostać anonimowi.

Stronę będziemy starali się utrzymywać aktualną do złożonych ofiar, jeśli zauważycie państwo że brakuje na niej waszej wpłaty, prosimy o przypomnienie.

Postęp zbiórki na renowację witraży

Przydatne strony

Umieściliśmy na naszej stronie parafialnej podstronę: Przydatne strony

Będziemy tam umieszczali odnośniki do stron, które naszym zdaniem są przydatne do rozwoju duchowego.

Polecamy. Szczęść Boże.