Ważne ogłoszenia parafialne związane z epidemią koronawirusa

pobierz pdf całych ważnych ogłoszeń

Zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego z 13.03.2020 i zaleceniem Przewodniczącego KEP abp. Stanisława Gądeckiego również z 13.03.2020, bardzo prosimy by przez cały okres trwania kwarantanny (14 dni) osoby o których mówi dyspensa biskupa opolskiego – starsi, chorzy, dzieci i młodzież oraz opiekunowie – pozostały w niedzielę w domach!

W związku z ograniczeniem do 50 osób podczas jednego zgromadzenia na niedzielne msze święte niech przyjdą tylko osoby zmawiające daną intencję, rodzina, sąsiedzi i ci, którzy chcą (max. 50 osób) – oczywiście osoby dorosłe i całkowicie zdrowe!

W ławkach siadajmy luźno, w oddaleniu od siebie.

Pozostających w domu, prosimy o duchową łączność z nami i uważne uczestnictwo w Eucharystii za pośrednictwem środków masowego przekazu; będą transmitowane internetowe z naszego kościoła wszystkie msze św. i Gorzkie żale.

Msze będą odprawiane tak jak są zapisane w naszej gazetce. Msza św. w niedzielę o godz. 8:15 będzie odprawiana w kościele parafialnym, również te które zaplanowano w Kornicy ( w kaplicy jest mało miejsca i osoby siedzą zbyt blisko siebie) w kościele Św. Krzyża będzie można uczestniczyć na dworze, będzie nagłośnienie i ławki.

Transmisje niedzielnych Mszy Świętych w środkach społecznego przekazu, m.in. o godz. 7.00 w TVP 1, o godz. 9.00 w Polskim Radiu – Program
Pierwszy, o godz. 9.30 w Telewizji Trwam; o godz. 13.00 w TVP Polonia.

Osoby pozostające w domu i uczestniczące duchowo prosimy, by łączyli się z Jezusem poprzez Komunię duchową wzbudzając w sobie akt żalu i gorące pragnienie przyjęcie Pana Jezusa w Komunii Świętej, a także odmawiając stosowną modlitwę z Drogi do Nieba!

Pół godziny przed każdą mszą w tygodniu, będzie wystawiony Najświętszy Sakrament i odmawiany Różaniec oraz śpiewane suplikacje.

Zadbajcie o waszych sąsiadów, szczególnie seniorów. Zapytajcie czy im czego nie potrzeba. Bądźcie w stałym kontakcie.

Dzieci i młodzież niech nie wychodzą z domów. Jak mówiono, niech ten czas wykorzystają na samokształcenie, douczanie się, odrabianie zadań podawanych elektronicznie przez nauczycieli.

Jeśli ktoś będzie potrzebował jakieś posługi sakramentalnej, szczególnie chorzy, to będziemy jej normalnie udzielali.

Módlcie się także razem w domach w intencji jak najszybszego ustania epidemii i opanowania sytuacji, za zarażonych, personel medyczny, służby
i za zmarłych na skutek wirusa!

Święta Maryjo, Matko Boża – módl się za nami.
Święty Józefie, Opiekunie Kościoła Świętego i Rodzin naszych – módl się za nami.
Święty Rochu i święta Rozalio, patronowie od zarazy – módlcie się za nami.
Święci Wicie Modeście i Krescencjo – módlcie się za nami.
A dusze wiernych zmarłych przez miłosierdzie Boże niech
odpoczywają w pokoju. Amen.