Kapłani

Obecnie posługujący:

- ks. proboszcz Damian Rangosz

- ks. wikary Dominik Paterak

Dane historyczne:

 Proboszczowie 

Simon - około 1585, 1587 jeszcze wspomniany; 

Johann Konstantin -1589(?) -1595; 

Blasius -1596, 1606 jeszcze wspomniany; 

Johann Cebena - wspomniany 1612; 

Jakobus Scepanowski - wrzesień 1615, 1617 jeszcze wspomniany; 

Andreas Franziskus Beim - wspomniany 1652; 

Martin Mosler -1653(?) -1669; 

Jakob Nachtigal (Philomela) - 05.08.1669 -1672; 

Johann Ignaz Kollar - 29.09.1672 -1698; 

Johann Wirtil (Wrtyl) - 09.06.1698 -1702; 

Michael Maltitzky (Malticky) -1702 -1703;

Tobias Ferdinand Duchek - 31.03.1703 -1720;

Wenzel Gedliczka -21.01.1721 - + 03.02.1728;

Bartholomäus Petzarek -16.03.1728 - + 08.06.1732;

Josef Ernst Kuklinsky - 26.06.1732 - X.1752;

Karl Johann Scherwitz -16.04.1753 - + 05.12.1753;

Florian Schwab -15.03.1754 - V. 1760;

Jakob Kolessa - VIII.1760- + 17.08.1779;

Aleksander Lerch - IX.1779 - V.1780;

Johann Barcziaga - VI.1780- + 01.08.1797;

Modestus Kafka -1796(?) -1797(?);

Johann Rohowsky - 02.1798 - + 16.02.1815;

Valentin Manderla - V.1815 -VI. 1815;

Matthäus Janotta - VI. 1815- + 04.01.1843;

Karl Buron -14.02.1843 - + 22. 11.1878;

Josef Koschany - październik - listopad 1886 - +13.01.1895;

Josef Wollny - 1.1895 -V.1895;

Thomas Kamradek - 26.05.1895 - + 15.07.1922 

Heinrich Weidler - lipiec - wrzesień 1922, IX.1922-VI.1954

Józef Gołębowski - VII.1954 - 1.1964;

Ludwig Dziech -16.02.1964 - 19.8.2003 

 

Wikarzy

Nabielek  

Josef Kaschny   09.1899. 07.1902

Edward Wąsowicz 8.09.1974 - 7. 06.1975  

Michał Przyszlak  8.06.1975 - 1976  

Wojciech Tyczyński 1976 - 28.11.1981   

Krystian Gemza 16.06.1982 - 26.08.1985 

Waldemar Glowka 28.08.1985 - 26.08.1988  

Marian Milanik 28.08.1988 - 26.08.1990 

Zygfryd Lesz 27.08.1990 - 28.08.1993  

Marek Pawlica 28.08.1993 - 18.08.1996 

Waldemar Klose 18.08.1996- 19.08.2003

Damian Rangosz 19.08.2003 - 19.08.2004

Tomasz Malicki 19.08.2004 - 24.08.2009

Tomasz Wrona 24.08.2009 - 23.08.2012

Wojciech Kępkowski 24.08.2012 - 23.08.2015


Źródło opracowane przez Lukas Kubiczek i pobrane ze strony: www.grosspeterwitz.de