OGŁOSZENIA   PARAFIALNE

10.11.2019r.

Dziś obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem: «Sudan Południowy. Przemilczane cierpienie», przy drzwiach kościoła zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi w potrzebie.

Dziś o godz. 14:30 nieszpory niedzielne.

W tym tygodniu spotkania w małych grupach dla kandydatów do bierzmowania; plan jest wywieszony w gablotce. Bierzmowanie będzie       w sobotę 9 maja 2020r. o godz. 14:30. W sobotę po mszy św. w kościele będzie spotkanie dla rodziców młodzieży klas 1 ponadpodstawowych w związku z rekolekcjami przed bierzmowaniem.

Za tydzień w niedzielę będziemy przeżywać w naszej parafii                i dekanacie Niedzielę Pastoralną; będziemy gościć w-ce rektora z naszego seminarium ks. Grzegorza Ciułę, który wygłosi słowo Boże. Celem tej niedzieli jest bliższe poznanie spraw seminarium, budzenie powołań kapłańskich i większe wsparcie finansowe, dlatego kolekta będzie przeznaczona dla seminarium. Będzie to też niedziela kiermaszowa, dziękczynienia za nasze świątynie, jak również Światowy Dzień Ubogich.

Ostatnie w tym roku kalendarzowym spotkania Bractwa św. Józefa dla rejonu Racibórz odbędzie się 5 grudnia (czwartek) o godz. 18.00           w Domu Formacyjnym w Raciborzu-Miedoni

Serdecznie dziękujemy panom Adrianowi Janik, Waldemarowi Skerhut i Mateuszowi Machnik za prace wykonane na rzecz naszej parafii; rodzinom, które w tym tygodniu posprzątały nasz kościół, a w nadchodzącym tygodniu o to prosimy rodziny z ul. 1 Maja: Marcinek Wiktor, Kubiczek Irena, Kubiczek Sebastian, Schneider Krystian   i Pientka Mateusz.

1 listopada wszedł na ekrany wielu kin w Polsce film «Nieplanowane». Przedstawia on autentyczną historię Abby Johnson, obecnie jednej            z najbardziej zaangażowanych na świecie działaczek w obronie życia poczętego, a niegdyś dyrektorki największej instytucji zajmującej się aborcją w USA. W Raciborzu w kinie Bałtyk ten film będzie wyświetlany    16 i 17 (sobota i niedziela) o godz. 14:20.

Dziś do nabycia GN w którym m. in. o pokoleniach Niepodległej, czyli ludziach, którym zawdzięczamy niepodległość; o współczesnych męczennikach, czyli chrześcijanach cierpiących za wiarę w Chrystusa. Przypominamy, że cena GN jest 6 zł. w zakrystii do odebrania Stadt Gottes.

Ogłoszenia społeczne

Sołtys będzie pobierał podatki i inne opłaty w bibliotece w czwartek w godz. 10:00 - 16:00 i w piątek 12:00 – 18:00