OGLOSZENIA   PARAFIALNE

21.10.2018r.

Trwa miesiąc różańcowy; zachęcamy do uczestnictwa                       w nabożeństwach dziś o godz. 14:30, codziennie o godz. 18:00,                w czwartek po mszy szkolnej i w sobotę po mszy porannej. W poniedziałek w Kornicy w kaplicy o godz. 17:00 nabożeństwo z udziałem księdza.

W piątek różaniec o godz. 19:00, którym rozpoczniemy całonocną adorację Najśw. Sakramentu. W sobotę o godz. 11:00 oaza dzieci.

Za tydzień w niedziele będziemy obchodzić 10. Dzień Solidarności      z Kościołem Prześladowanym pod hasłem: «Pakistan. Przerwać milczenie», przy drzwiach kościoła zbiórka do puszek na Pakistan.

Wobec dokonujących się w Europie przemian społecznych                 i kulturowych pojawia się potrzeba integrowania ludzi zainteresowanych kształtowaniem życia społecznego na fundamencie wartości chrześcijańskich. W realizacji tego zadania może pomóc powrót do myśli Sługi Bożego Roberta Schumana. W związku z tym Biskup Opolski serdecznie zaprasza na pierwsze spotkanie dla zainteresowanych promowaniem powrotu Europy do jej chrześcijańskich korzeni. Będzie ono miało miejsce we wtorek 30 października w Opolu, przy ul. Drzymały 1a (Wydział Teologiczny UO), w godz. 9.30–13.00.

Wszystkich prowadzących działalność gospodarczą                            i zaangażowanych w świat biznesu zaprasza się na konferencję „Myśl na większą skalę”. Konferencja organizowana jest przez katolickich przedsiębiorców, którzy podzielą się tym, jak budują swoje życie osobiste    i biznesowe w oparciu o Ewangelię. Odbędzie się ona w czwartek 25 października w Chrząszczycach w Gościńcu „Pod Różą”. Udział w konferencji jest bezpłatny. Więcej o konferencji i zapisy przez formularz na stronie www.nawiekszaskale.pl.

W minionym tygodniu mieliśmy aż trzy pogrzeby:  Sigrid Posmik, Rudolf Niewiera i Hildegarda Krause. Zmarła też była nasza parafianka Krystyna Płaczek zd. Wieder z ul. 1 Maja 51; pogrzeb w poniedziałek o godz. 10:00 w kościele św. Mikołaja w Raciborzu. Wieczny odpoczynek….

Dziękujemy rodzinom które w tym tygodniu posprzątały nasz kościół, a  w nadchodzącym tygodniu o to prosimy rodziny z ul. Żeromskiego: Paleta Tomasz; ul. Krawiecka: Glania Gerard, Reichel Jerzy, Duda Piotr      i Merta Leszek.

Dziś do nabycia GN w którym m. in. Dlaczego wielu przyjmuje Komunie św. w stanie grzechu i co oznacza przyjąć ją niegodziwie?

W zakrystii do nabycia kalendarz Rolników 26 zł i kalendarze ścienne 6 zł.

Można się jeszcze dziś zapisać na duże świece jubileuszowe; cena świecy 60 zł.