OGŁOSZENIA   PARAFIALNE

5.12.2021r.

Dziś nabożeństwa adwentowe o 14:30, serdecznie zapraszamy.

Dziś obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, w związku z tym, że nie było to ogłoszone w ostatnia niedzielę, zbiórka na ten cel będzie za tydzień będzie

Skład PRD już się ukształtował, wyniki zostaną ogłoszone 12 grudnia i wtedy też nastąpi zaprzysiężenie nowowybranych członków PRD, już dziś zapraszamy ich na nabożeństwo i później na spotkanie na plebanii, po tym nabożeństwie.

Codziennie o godz. 17:00 roraty, na które zapraszamy nie tylko dzieci ale również dorosłych, by dzięki uczestnictwu w nich lepiej przeżyć czas adwentu i przygotować się na święta Bożego Narodzenia.

Prosimy, by wszyscy ministranci, Dzieci Maryi oraz scholka w poniedziałek pozostały w kościele po roratach, na spotkanie ze św. Mikołajem.

Dzieci pierwszokomunijne w środę po lekcjach mają swoje spotkanie w kościele.

W środę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia MNP podczas mszy św. o godz. 17:00 będzie przyjęcie do grona Dzieci Maryi.

Kandydatów do bierzmowania klasy 8 i 1 ponadpodstawową zapraszamy w piątek na godz. 19:00 na roraty w ramach celebracji grudniowej. Klasa VII niech uczestniczy w roratach w piątek o godz. 17:00.

Jeszcze raz zwracamy się z prośbą, by osoby, które będą wycinały choinki i chcą je ofiarować do kościoła zgłosiły to w najbliższych dniach.

Msza Święta dziękczynna w 30. rocznicę powstania Radia Maryja odbędzie się 6 grudnia 2021 o 18.00 w kościele NSPJ. Wcześniej o 17.15 w kaplicy pod kościołem Różaniec.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” panu Bruno Stojerowi za prace na rzecz naszej parafii. Dziękujemy rodzinom, które w minionym tygodniu posprzątały nasze kościoły, a w nadchodzącym tygodniu prosimy o to: kościół parafialny: rodziny z  ul. 1 Maja: Sterna Tadeusz, Paluch Maciej, Smolak Krzysztof, Wawrzinek Adam i Erlebach Józef; kościół Św. Krzyża: Mika Andrzej.

Przypominamy, że w dniach od 20-25 lutego odbędzie obóz narciarski, w którym mogą uczestniczyć uczniowie od 8 klasy wzwyż. Szczegółowe inf. i zapisy u ks. Mariusza.

Dziś do nabycia MGN w którym jest lampion roratni oraz GN w którym polecamy adwentową szkołę modlitwy. W zakrystii dom nabycia opłatki i świece na stół wigilijny 5 i 12 zł.

Ogłoszenia społeczne

W szkole Podstawowej w Pietrowicach Wlk. do 9 grudnia trwa akcja „Szlachetna Paczka”, której celem jest materialna pomoc rodzinom będące w trudnej sytuacji materialnej. Szczegóły w jaki sposób można pomóc znajdują się gablotce.