OGŁOSZENIA   PARAFIALNE

14.08.2022r.

Dziś o godz. 14:30 Nieszpory niedzielne.

Jutro Uroczystość Wniebowzięcia NMP msze św. wg porządku niedzielnego, po mszach św. błogosławieństwo ziół i kwiatów.

W Rudach Metropolitalne obchody uroczystości Wniebowzięcia NMP: Eucharystia na dziedzińcu dawnego Opactwa rozpocznie się o 11.00. Nieszpory maryjne o 15.00 w bazylice.

Jutro wyruszy piesza pielgrzymka z Raciborza na Jasna Górę, o godz.. 9:00 msza św. w Kościele św. Jana Chrzciciela na Ostrogu; gorąco zachęcamy do udziału w tej pielgrzymce oraz do duchowego pielgrzymowania: przez udział we mszy św., ofiarowane cierpienia, wyrzeczeń, skorzystanie z sakramentu pokuty oraz udział w nabożeństwach dla duchowych pielgrzymów; jutro o 14:30 a od wtorku o godz. 19:00. Prosimy też, by zapisać się na listę duchowych pielgrzymów. Można też skorzystać z przygotowanych pomocy internetowych. Dziś na nabożeństwo można przynieść swoje intencje w których będziemy się modlić w drodze.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać panom Andrzejowi Szot oraz Grzegorzowi Wysockiemu za prace na rzecz naszej parafii. Dziękujemy rodzinom, które w minionym tygodniu posprzątały nasze kościoły, a w nadchodzącym tygodniu prosimy o to: kościół parafialny z ul. Świętokrzyskiej: Kulik Piotr, Meller Reinhard i Becmer Mariusz; z ul. Szkolnej: Wiener Klaudiusz, , Piwowarczyk Beata,  i Kramarczyk Marian; Św. Krzyża: Sobolewski Leszek.

Dziś do nabycia nasza parafialna gazetka oraz Gość Niedzielny        w którym Biblia Audio z Księgą Hioba, Psalmów i Przysłów.