OGŁOSZENIA   PARAFIALNE

26.05.2024

Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwie majowym w intencji mam i rodzin naszej parafii, o godz. 16:00, przy kościele św. Krzyża, z udziałem naszego zespołu muzycznego. Po nim spotkanie dla wszystkich przy kawie i kołoczu. W razie deszczowej pogody nabożeństwo odbędzie się w kościele parafialnym, a poczęstunek w salce. W związku z tym nauka przedchrzcielna będzie o godz. 14:30 w kościele.

W poniedziałek o godz. 19:00 w salce Krąg Biblijny.

Z powodu prac remontowych przy studzience, spotkanie dla młodzieży w rocznicę przyjęcia sakramentu bierzmowania odbędzie się w środę o godz. 19:15 w kościele parafialnym, a później poczęstunek w salce parafialnej.

W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa; Msze św. o godz. 8:00 z procesja do czterech ołtarzy, o 11.00 w Św. Krzyżu i o 15.30 w k. parafialnym. O godz. 14.30 nabożeństwo eucharystyczne. Zachęcamy do licznego udziału w procesji Bożego Ciała oraz w oktawie;

W piątek o godz. 18:00 msza św. w kościele parafialnym z procesją eucharystyczną, nie ma mszy w Św. Krzyżu. .

Prosimy, tak jak co roku, aby poszczególne ulice zmobilizowały się do nazbierania kwiatów do przygotowania dywanów przy ołtarzach. I tak do  I ołtarza, który budują rodziny Kościoła Domowego przy posesji państwa Mika ul. Mickiewicza, Daszyńskiego i Fabryczna; II u p. Herud ołtarz budują mieszkańcy Komicy ul. Leśna, św. Jana i  Raciborska; III u p. Pientka - ul.1Maja od skrzyż. w stronę Kietrza i Krawiecka; IV u p. Wieder -ul. 1 Maja od skrzyżowania w stronę kościoła i Jana Pawła Prosimy, by osoby, które nie robią dywanów przy swoich domach pomogły zrobić je przy kościele. Prosimy również o postrojenie okien domów, nawet tam gdzie nie będzie przechodzić procesja, niech to będzie wyrazem naszej wiary i czci dla Chrystusa Eucharystycznego.

Próba dla dziewczynek sypiących kwiatki w środę o godz. 17:00, zapraszamy wszystkie chętne dziewczynki, (w tym roku nie ma dzieci pierwszokomunijnych, bo są na zielonej szkole).

W Boże Ciało w Kietrzu o godz. 16:00 odbędzie się modlitwa uwielbienia i dziękczynienia w ramach Koncertu Uwielbienia. W modlitewnym spotkaniu udział weźmie bp Waldemar Musioł.

Biskup opolski Andrzej Czaja udziela wszystkim diecezjanom oraz wiernym przebywającym na terenie diecezji opolskiej w dniu 31 maja (piątek) dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

W piątek rozpoczniemy całonocną adorację Najśw. Sakramentu;  o 19:00 w int matek i dzieci naszej parafii, o godz. 20:00 w int. młodzieży; w tej adoracji niech uczestniczą kandydaci do bierzmowania klasa 6 i 7 w ramach celebracji majowej.

W sobotę o godz. 15:00 w kościele Św. Krzyża msza św. i spotkanie Kościoła Domowego naszego rejonu. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Duszpasterstwo Mniejszości Narodowych i Etnicznych Diecezji Opolskiej serdecznie zaprasza w niedzielę 2 czerwca do udziału w dorocznej Pielgrzymce na Górę Świętej Anny. o godz. 10.00 – Modlitwy w intencji rodzin, o pokój oraz o powołania kapłańskie i zakonne; godz. 11.00 – Msza św. w Grocie Lurdziej (przewodniczy biskup opolski Andrzej Czaja).

Diecezjalna Pielgrzymka Entuzjastów Nordic Walking, z Gogolina na Górę Świętej Anny odbędzie się w sobotę 1 czerwca; szczegóły na stronie internetowej naszej diecezji.

Trwają zapisy na wycieczkę w Bieszczady dla dorosłych w lipcu. Szczegóły i zapisy u ks. Jakuba.

Dziękujemy  rodzinom, które w minionym tygodniu posprzątały nasze kościoły, a  w  nadchodzącym  tygodniu  prosimy o  to: kościół parafialny: Ul. Średnia: Marcinek Małgorzata, Dwórski Mateusz, Lindner Joachim, Zuber Stefan, Zuber Dietmar i Jawor Zenon; Św. Krzyża: Czorny Monika

Dziś do nabycia MGN z ozdoba na Boże Ciało, Gość Niedzielny oraz Gość Extra poświęcony matkom.