OGLOSZENIA   PARAFIALNE

18.08.2019r.

Dziś nieszpory niedzielne  o godz. 14:30, zapraszamy.

Za tydzień w niedzielę będziemy przezywać Dożynki Powiatowe, msza św. dziękczynna będzie o godz. 10:30 w Centrum w Pietrowicach.

Również za tydzień w Niedzielę w naszej parafii będziemy gościć ks. Marcina Kleszyka, tegorocznego neoprezbitera. Ks. Marcin wygłosi do nas Słowo Boże a po mszach będzie udzielał błogosławieństwa prymicyjnego.

W dniach 19, 21, 23 sierpnia o godzinie 18.00 w naszym kościele odbędą się spotkania z ks. Krzysztofem Małachowskim pogłębiające tematykę wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

Serdecznie dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu posprzątały nasz kościół, a w nadchodzącym tygodniu o to prosimy rodziny z ul. Konopnickiej: Piątek Weronika, Syjud Sławomir, Syjud Henryk, Wycisk Ernest i Nowicki Marek.

W naszej parafii 21 sierpnia będzie zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego, elektronicznego, sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery. Sprzęt zostanie odebrany o godzinie 13.00.  Przychody z tej akcji wspomagają misjonarzy.

Dziś do nabycia nasza parafialna gazetka, GN w którym m. in. dodatek historyczny poświęcony I powstaniu śląskiemu w związku z 100. rocznicą wybuchu a także refleksja o ostatecznym celu naszej ziemskiej wędrówki, czyli o niebie.

Ogłoszenie społeczne:

Wójt Gminy Pietrowice Wielkie zwraca się z prośbą do rolników o wzięcie udziału w korowodzie dożynkowym ze sprzętem rolniczym na dożynkach Powiatowych. Formowanie korowodu nastąpi  o godzinie 13.30. Rolnicy, którzy zamierzają wziąć udział w korowodzie proszenie są o zgłaszanie uczestnictwa u sołtysa wsi.