OGŁOSZENIA   PARAFIALNE

17.01.2021r.

Przy wyjściu są wystawione koszyczki na kolektę, za wszelkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Dziś o godz. 14:30 nieszpory niedzielne.

Zakończyliśmy msze kolędowe, które w tym roku były zamiast tradycyjnej kolędy. Cieszymy się z waszego licznego udziału w tych Maszach św., dziękujemy za wasze ofiary kolędowe, dla ministrantów i na misje.

W poniedziałek miała być wizytacja kanoniczna w naszej parafii

i bierzmowanie, niestety ze smutkiem musimy poinformować, że zostały odwołane przez biskupa, w związku z trwającą  kwarantanną narodową.  Biskup przeprasza, za te nagłe i nieoczekiwane zmiany. Niewiadomo, kiedy będzie możliwość przeprowadzenia wizytacji i bierzmowania. Módlmy się gorąco, by mogło to nastąpić jak najprędzej.

Jak już informowaliśmy w związku z donosem na naszą parafię, zalecono nam liczenie wiernych obecnych w kościele, z Radą Parafialną ustaliliśmy, że w przedsionku będzie stał stojaczek z numerkami, każdy kto wchodzi niech przełoży jeden, wtedy będzie wiadomo ile osób już jest w kościele. Prosimy też, by bardziej się rozsiąść po całym kościele, dystansować się i mieć zawsze maseczki, podchodząc do Komunii zachować odstępy od siebie, a przyjmujący do ust niech zawsze podejdą na końcu.  W kościele Św. Krzyża osoby stojące na dworze, Komunię św. niech przyjmują w przedsionku. Przypominamy, że od przyszłej niedzieli msza w Św. krzyżu będzie tylko o 12:00 i bez kazania.

W przyszłą niedzielę przy drzwiach kościoła będzie zbiórka do puszek dla Chorwacji, która ucierpiała w skutek trzęsienia ziemi.

Dziękujemy rodzinom, które w minionym  tygodniu posprzątały nasz kościół, a w nadchodzącym tygodniu prosimy o to rodziny z Kornicy            z ul. Głównej: Ring Gabriela, Golik Grzegorz, Gawron Piotr, Paleta Elżbieta

i Mizioch Damian.

Dziś do nabycia GN w którym przeczytamy o tym, jak odnaleźć szczęście w prostocie i jak w czasach pełnych zamętu nie stracić wiary oraz o etycznych aspektach szczepień przeciwko koronawirusowi.