OGŁOSZENIA   PARAFIALNE

12.09.2021r.

Dziś przy drzwiach kościoła zbiórka dla uchodźców z Afganistanu, którzy przybywają do Polski; za tydzień zbiórka na Wydział Teol. w Opolu.

Zapraszamy dziś na 14: 30 na nieszpory niedzielne.

W poniedziałek i wtorek będziemy przeżywać odpust Podwyższenia Krzyża Świętego. W poniedziałek o 16.00 procesja do Św. Krzyża, zapraszamy i zachęcamy do jak najliczniejszego udziału;   o 17.00 Msza św. i o 20.00 Nabożeństwo Fatimskie na które prosimy przynieść świece. We wtorek Wielki Odpust o godz. 8.00 Msza św., o 9.30 Droga Krzyżowa,   i o 10.30 suma odpustowa, 17.00 nabożeństwo ku czci Św. Krzyża, a po nim procesja powrotna i o 18.30 Msza św. w kościele parafialnym. Kaznodzieją odpustowym będzie o. Edward Krygier franciszkanin.

W środę spotkania dla dzieci pierwszokomunijnych, o godz. 12:45 klasa III A i o 13:45 III B.

W czwartek o godz. 17:00 msza św. szkolna, serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci. Po tej mszy św. spotkanie dla uczniów klas VI, którzy rozpoczną przygotowanie do bierzmowania; klasa VI niech uczestniczy     w mszy szkolnej w ramach celebracji wrześniowej. W tym tygodniu spotkania w małych grupach dla klas VII i VIII (plan wywieszony w gablotce). W piątek   o 19:00 msza w int. całej młodzieży z ok. Święta św. Stanisława Kostki ich patrona. Klasy VII, VIII i pierwsza ponadpodstawowa niech w niej uczestniczą w ramach celebracji wrześniowej; po tej mszy spotkanie dla uczniów klasy I ponadpodstawowej w sprawie ich przygotowania do bierzmowania.

25 Pielgrzymka Narodów do Sanktuarium Maria Hilf w Czechach odbędzie się, jak zaplanowano, w sobotę 18 września

Nasze parafialne Dożynki odbędą się 19 września na sumie o godz. 9:30.

Uroczystościach związanych z beatyfikacją Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego odbędą się w Prudniku-Lesie. Dziś12 września – dzień beatyfikacji: godz. 12.00 - transmisja Mszy św. beatyfikacyjnej na telebimie, godz. 18.00 - koncert muzyczny w grocie. Niedziela19 dzień diecezjalnego dziękczynienia za beatyfikację: godz. 11.30 - Msza św. pod przewodnictwem bp. Andrzeja Czai, godz. 20.00 - spektakl o bł. Stefanie Wyszyńskim w wykonaniu Teatru A z Gliwic. Środa - 6 października – 67. rocznica przybycia Kardynała Wyszyńskiego do Prudnika-Lasu: godz. 11.00 - konferencja naukowa o bł. Stefanie Wyszyńskim, godz. 20.00 - koncert kwartetu smyczkowego.

Dziękujemy rodzinom, które w minionym tygodniu posprzątały nasze kościoły, a w nadchodzącym tygodniu prosimy o to: kościół parafialny:    ul. Konopnickiej: Szwiec Adam, Kubiczek Tomasz, Bolik Szymon, Majchrzak Przemysław i Cieśla Lesław; kościół Św. Krzyża: rodzina Waszut Maria – Chmiela Maria

Dziś do nabycia nasza parafialna gazetka oraz  GN i „Gość Extra” poświecone kard. Wyszyńskiemu i matce Czackiej.

Ogłoszenia społeczne:

W Bibliotece będą pobierane opłaty za podatki, oczyszczalnie i inne we wtorek w godz. 13:00 – 16:00 i środę 12:00 – 18:00.

OSP organizuje akcję honorowego krwiodawstwa w dniu 19 września w godz. od 8:30 do 12:30 w remizie w Pietrowicach Wlk.