OGLOSZENIA   PARAFIALNE

23.09.2018r.

Dziś wycieczka rowerową do „Mikołaszka” w Krzanowicach. Zbiórka    i wyjazd o godz. 13:00 spod piekarni na ul. Mickiewicza.  Osoby chętne mogą też dojechać do Krzanowic autem. Tam  o godz. 14:30  będzie nabożeństwo popołudniowe, spotkanie przy kawie i trochę historii a po drodze zobaczymy inne ciekawe obiekty.

W piątek o godz. 19:00 rozpocznie się całonocna adoracja Najśw. Sakramentu. O godz. 19:00 w int rodzin o 20:00 dla młodzieży. Okazja do spowiedzi jak zawsze od 19:00 do 21:00.

W sobotę  o godz. 11:00 spotkanie dzieci oazy i o 11:45 chórku dziecięcego.
            Za tydzień w niedzielę kolekta kwartalna na nasze remonty parafialne; witraże w prezbiterium są już gotowe, teraz zajmiemy się oknami z tylnej nawy; w najbliższym czasie podejmiemy również remont domu przy kościele Św. Krzyża, najpierw okna, chcemy to zrobić jeszcze przed zimą i prace zabezpieczające przed niszczeniem, w przyszłości może podejmiemy dalsze prace w zależności od potrzeby i możliwości finansowych.

W tym tygodniu będziemy zbierać dary dla Kuchni Caritas w Raciborzu. Płody rolne jak zawsze można składać w garażu a artykuły spożywcze przy w kościele przy bocznym ołtarzu MB.

Bractwo św. Józefa zaprasza na jesienne rejonowe spotkania formacyjne w środa 10 października o godz. 17.30 w kościele św. Jadwigi Śląskiej w Raciborzu-Markowicach.

Dziękujemy rodzinom które w tym tygodniu posprzątały nasz kościół, a  w nadchodzącym tygodniu o to prosimy rodziny z ul.  Wyzwolenia: Janik Marian, Czorniczek Marek, Pieczarek Beno; Ul. Zawodzie: Pestkowski Kazimierz i Meissner Bernard.

Dziś do nabycia MGN w którym dodatek – kolorowy silikonowy różaniec na rękę i plakat ze słowem Bożym oraz GN w którym m. in. o tym, dlaczego koniecznie trzeba się modlić za kapłanów oraz obrazek z tekstem modlitwy za księży.

W zakrystii do nabycia kalendarz Rolników 26 zł i kalendarze ścienne 6 zł.

Ogłoszenia społeczne

Urząd Gminy Pietrowice Wielkie informuje, że są wolne miejsca w Programie Ograniczenia Niskiej Emisji na dofinansowanie do wymiany kotła c.o. Termin wykonania zadania upływa 30 października 2018 r. Osoby, które chcą uzyskać dofinansowanie proszone są o zgłoszenie się do urzędu gminy w pokoju nr 3.