OGLOSZENIA   PARAFIALNE

23.06.2019r.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za dzisiejsze ofiary na nasze parafialne remonty. Dziś przy drzwiach kościoła zbiórka na Wydział Teologiczny w Opolu. Nabożeństwa eucharystyczne z procesja o godz. 14:30.

W poniedziałek o godz. 19:00 w salce Krąg Biblijny.

W piątek Ur. Najśw. Serca Pana Jezusa, msze jak w każdy pierwszy piątek miesiąca. Po mszy św. wieczornej ok. 20:00 rozpocznie się całonocna adoracja Najśw. Sakramentu w int. rodzin, o 21:00 w int młodzieży. Od 20:00 do 21:00 okazja do spowiedzi.

W sobotę Ur. Piotra i Pawła kolekta na Stolicę Apostolską tzw. świętopietrze.

Składam serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie Uroczystości Bożego Ciała: szczególnie tym, którzy budowali ołtarze, rodzinom: Pientka Franciszek, Wieder Damian   i mieszkańcom Kornicy, rodzinom Kościoła Domowego, rodzinie Wycisk Paweł za to że przez wiele lat budowali ołtarz i za obecne zaangażowanie i pomoc oraz rodzinie Mika. Dziękuję wszystkim, którzy przystroili nasz kościół, wszystkim, którzy robili chodniki postroili drogę i domy. Tym, którzy czynnie się włączyli w samą procesję: ministrantom, pomocnikom dzieciom sypiącym kwiaty, panom niosącym tuby oraz baldachim. Zapraszam do udziału w procesjach oktawy, niech to będzie przedłużenie uroczystości       i naszego uwielbienia wobec Boga obecnego w Najśw. Sakramencie.

Serdecznie dziękujemy rodzinom, która w tym tygodniu posprzątały nasz kościoła, a w nadchodzącym tygodniu o to prosimy rodziny z ul. Górskiej: Pientka Hubert, Wilczyński Zbigniew, z ul. Janowskiej: Gawlik Marek , Czekała Józef                  i Chrubasik Piotr.

Zmarł nasz parafianin Śp. Stanisław Kawalec l. 74 Gródczanki pogrzeb odbył się w piątek. Wieczny odpoczynek…

Ogłoszenia diecezjalne:

W sobotę i niedzielę 29 i 30 czerwca na Górze św. Anny odbędzie się doroczna Pielgrzymka Mężczyzn,

Pielgrzymki Dzieci na Górę św. Anny, która odbędzie się w niedzielę 7 lipca.

W dniach 8-14 lipca 2019 r. w Kokotku odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Życia.

Od 15 do 20 lipca na Górze św. Anny odbędzie się Święto Młodzieży. Szczegóły i zapisy na stronie: www.swietomlodziezy.com

Pielgrzymkę Przedsiębiorców Diecezji Opolskiej będzie miała miejsce w niedzielę 14 lipca Miasteczku Miłosierdzia w Branicach.

Centrum Duszpasterstwa Młodzieży w Opolu zaprasza studentów i uczniów szkół średnich na Ławkę Festiwal, która odbędzie się w dniach 3-7 lipca w Opolu-Winowie. Szczegółowe informacje oraz zapisy na stronie www.botafe.pl.

W dniach 12-13 lipca odbędzie się 14. Ogólnopolska Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę. Tegorocznym organizatorem jest parafia pw. Trójcy Świętej w Cyprzanowie, która reprezentuje diecezję opolską. Pieszej Pielgrzymki Opolskiej w dniach 11-17 sierpnia

Dziś do nabycia nasza parafialna gazetka, MGN z silikonową opaską na rękę oraz GN w którym o cudach eucharystycznych, o sile matczynej modlitwy oraz o tym, jak pokochać bycie ojcem.

Ogłoszenia społeczne

Zarząd DFK zaprasza wszystkich członków na walne zgromadzenie we wtorek o godz. 17:00 do Centrum w Pietrowicach Wlk. będzie ono z okazji Dnia Ojca, 30-lecia powstania DFK, zostanie też wybrany nowy zarząd. Obecność obowiązkowa.