OGŁOSZENIA   PARAFIALNE

27.11.2022r.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za dzisiejsze ofiary na remonty parafialne. Dziś o godz. 14:30 w czasie nabożeństwa błogosławieństwo wieńców, świec i lampionów adwentowych; po nabożeństwie odbędzie się spotkanie PRD, na które wszystkich członków serdecznie zapraszamy.

We wtorek o godz. 13:00 spotkanie dla dzieci I Komunijnych.

Roraty będą codziennie o godz. 17:00 również na mszach porannych będą krótkie kazania adwentowe, zachęcamy do uczestnictwa                    z lampionami lub świecami. Natomiast każdą środę o godz. 19.30 odbywać się będzie Msza roratnia przy udziale zespołu parafialnego, w ramach tzw. "Rorat dla zabieganych" przeznaczona dla osób dorosłych i młodzieży, których obowiązki nie pozwalają na uczestnictwo o wcześniejszej porze. Bardzo serdecznie zapraszamy, by przez udział w roratach dobrze przeżyć czas adwentu i przygotować się na święta Bożego Narodzenia.

W tym roku w ramach obchodu dnia św. Mikołaja, organizowane będzie "pochód mikołajowy" wraz z atrakcjami. Więcej szczegółów podanych będzie na plakatach i stronie parafii na Facebooku, zachęcamy do śledzenia informacji.

W czwartek o godz. 18:00 Godzina Święta, a w piątek msza w int. czcicieli NS Pana Jezusa, od godz. 9:00 odwiedziny chorych (prosimy ich zgłosić); w sobotę od 6:30 nabożeństwo pierwszosobotnie.

W sobotę (jeżeli pogoda na to pozwoli, teraz w sobotę to było nie możliwe) od 9:00 zapraszamy wszystkich do zbierania liści przy kościele Św. Krzyża; kandydaci do bierzmowania niech podejmą to jako wolontariat parafialny. Prosimy przynieść ze sobą grabie.

II Niedzielę Adwentu – 4 grudnia br. - będziemy obchodzili Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej, przy drzwiach kościoła zbiórka do puszek na pomoc kościołowi na Wschodzie.

Caritas w Polsce uruchomiło program pomocy humanitarnej dla Ukrainy pod nazwą Rodzina Rodzinie. Biskup opolski Andrzej Czaja zachęca do udziału w tym programie. Szczegółowe informacje o inicjatywie są podane w gablotce oraz na naszej stronie internetowej. Na spotkaniu PRD omówimy możliwość podjęcia parafialnie tej inicjatywy.

Dziękujemy rodzinom, które w minionym tygodniu posprzątały nasze kościoły, a w nadchodzącym tygodniu prosimy o to: kościół parafialny z ul. Żeromskiego: Popławski Jarosław, Gotzmann Leon, Taraszewski Grzegorz, Kwaśny Hubert i Sitek Brygida; Św. Krzyża: Adamek Gerard        i Gloth Gabriel

Dziś do nabycia MGN w którym zdrapka adwentowa oraz Gość Niedzielny a w nim artykuł o tym, kto chce zakazać spowiedzi dzieci. Są też wyłożone kartki z tekstami do rodzinnej medytacji nt. Kościoła dziś „Czym jest Kościół” /będą co tydzień/

Ogłoszenie społeczne

Sadownik z okolic Grójca (jeżeli będzie pogoda) w środę i czwartek na placu plebanijnym będzie sprzedawał owoce i warzywa.

Jako sakrament Kościół jest narzędziem Chrystusa (…), przez który Chrystus
«ukazuje i zarazem realizuje tajemnicę miłości Boga do człowieka»”.
Katechizm Kościoła Katolickiego, nr 776.

Przypomnij sobie piękny widok przyrody, który kiedyś Cię zachwycił. Wsłuchaj się
w odgłosy tamtego czasu, poczuj zapachy, może muśnięcie delikatnego wiatru.
Wsłuchaj się w głos Pana Boga, który mówi: To wszystko stworzyłem z miłości, to
wszystko jest dla Ciebie.
Pan Bóg objawia nam swoją miłość przez dary naturalne, którymi są: nasze życie,
wolność, zdolność przyjmowania i dawania miłości, więzi międzyludzkie (w tym
relacje małżeńskie i rodzinne), talenty i zdolności, piękno przyrody i otaczający nas
świat.
Innym wymiarem darów Pana Boga są dary duchowe: odkupienie naszych win,
przebaczenie grzechów; słuchanie Słowa Bożego, dzięki któremu Bóg pozwala się
nam poznawać; sakramenty, przez które chce być realnie obecny wśród nas
i towarzyszyć nam we wszystkich momentach naszego życia.
Po co Pan Bóg nam to wszystko daje? Świadomość otrzymanych darów ma budzić
w nas poczucie, że jesteśmy kimś ważnym dla Pana Boga i drugiego człowieka, że
jesteśmy kochani w sposób bezinteresowny i pełny. To zaś motywuje nas do
odpowiadania miłością na miłość. Jesteśmy wezwani do miłości Boga i drugiego
człowieka, zaczynając od najbliższych, a kończąc na każdym spotkanym człowieku.
● W rodzinnej modlitwie podziękujmy Panu Bogu za wszystkie dary, które od
Niego otrzymujemy każdego dnia od tych najdrobniejszych aż po te duże,
niespodziewane, które budzą w nas zachwyt.
● Zastanówmy się wspólnie w jaki sposób mogę dzielić się darami
otrzymanymi od Pana Boga: w rodzinie, miejscu pracy i nauki,
w sąsiedztwie? Komu mogę poświęcić więcej czasu, uwagi?