OGŁOSZENIA   PARAFIALNE

9.05.2021r.

Dziś przy drzwiach kościoła zbiórka do puszek na remont katedry opolskiej, za wszelkie ofiary składamy „Bóg zapłać”.

W poniedziałek, wtorek i środę Dni krzyżowe o godz. 18:00 nabożeństwa z procesja o urodzaje.

W czwartek 13 maja dzień fatimski  o godz. 17:00 msza św.               z kazaniem w int. czcicieli Matki Bożej Fatimskiej i różaniec, zapraszamy.

Dzieci pierwszokomunijne swoje spotkania będą miały w poniedziałek o godz. 14:00 III B i o 15:30 III A; we wtorek o godz. 13:00 III A o 14:00 III B

W piątek o godz. 16:30 spowiedź dzieci pierwszokomunijnych oraz rodziców. Przypominamy, że okazja do spowiedzi jest codziennie przed mszami św. i nabożeństwami; już teraz w konfesjonale, ale tylko od strony niezabudowanej.

W przyszłą niedzielę uroczystości pierwszokomuniojne będą na dwóch mszach o godz. 9:30 i 11:00; ze względu na limity, prosimy, by parafianie nie związani z dziećmi pierwszokomunijnymi uczestniczyli w mszach         w innych godzinach, będą dwie msze w Św. krzyżu o 11:00 i 12:00. Na nabożeństwo też zapraszamy tylko dzieci i rodziców.

Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 18:00, w czwartek po mszy szkolnej i w sobotę po mszy porannej. W Kietrzu w kaplicy MB Trzykroć Przedziwnej w niedziele mają o godz. 17:00 będą odprawiane nabożeństwa majowe. Pallotyni zapraszają.

Składamy serdeczne „Bóg zapałać” za prace wykonane na rzecz naszej parafii rodzicom dzieci pierwszokomunijnych oraz dk. Rudolfowi Wilczek, Rafaelowi Dürschlag, Kazimierzowi Szymiczek. Dziękujemy rodzinom, które w minionym  tygodniu posprzątały nasze kościoły, a w nadchodzącym tygodniu prosimy o to: kościół parafialny: RODZICÓW DZIECI KOMUNIJNYCH; kościół Św. Krzyża: rodziny: Zdeb i Krawczyk

Dziś do nabycia nasza parafialna gazetka oraz GN w którym dodatek  Litania Loretańska z nowymi wezwaniami; przeczytamy jak ważni są dla Kościoła i społeczeństwa seniorzy.

Ogłoszenia społeczne

Urząd   Gminy   informuje,   iż   ruszył   nabór   wniosków   w   ramach   realizacji   projektu "Unieszkodliwianie odpadów zawierających azbest na terenie Gminy Pietrowice Wielkie". Mieszkańcy, którzy są chętni do uzyskania dofinansowania powinni złożyć wniosek w Urzędzie Gminy w terminie do 19 maja. Wnioski dostępne są w Urzędzie Gminy oraz do pobrania na stronie internetowej Gminy w zakładce Dla mieszkańca- Programy dla Gminy.