OGLOSZENIA   PARAFIALNE

9.12.2018r.

Dziś obchodzony w Kościele w Polsce Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie, przy drzwiach kościoła zbiórka do puszek na ten cel.

Dziś po nabożeństwie, o godz. 15:30 w Centrum spotkanie                      z ks. Tomaszem Horakiem redaktorem opolskiego Gościa Niedzielnego pod tytułem: „Wędrówki pograniczem – Putovani pohranicim”, ks. Horak będzie za darmo rozdawał swoja książkę pod tym tytułem. Będzie to spotkanie przy kawie, serdecznie zapraszamy.

W tym tygodniu od wtorku do czwartku w Miedonii, jak co roku, rekolekcje dla pań, zachęcamy do udziału, ks. proboszcz może zabrać chętne panie.

W sobotę 15 grudnia o godz. 10.00 w Opolu-Gosławicach odbędzie się adwentowe spotkanie dla absolwentów i sympatyków Katolickiego Uniwersytetu Ludności Wiejskiej oraz wszystkich chętnych rolników.         W programie: Eucharystia, prelekcja, opłatek, spotkanie przy stole.

W piątek rozpoczniemy całonocna adorację Najśw. Sakramentu; jak zawsze o 19:00 w int. rodzin o 20:00 dla młodzieży; okazja do spowiedzi od 19:00 do 21:00.

W sobotę w Cyprzanowie o godz. 18:00 odbędzie się dekanalne spotkanie dla młodzieży – roratnie ze mszą św. Tradycyjne w czasie tego spotkania młodzież będzie mogła złożyć ofiarę, tym razem na pomoc dla Syryjczyków. Zapraszamy do udziału młodzież starszą, kandydaci do bierzmowania klasy III gimnazjum i VIII niech uczestniczą w tym spotkaniu w ramach celebracji grudniowej; natomiast klasy VI i VII niech uczestniczą w adoracji w piątek o godz. 20:00.

Biskup Opolski Andrzej Czaja zaprasza osoby żyjące w związkach niesakramentalnych na tradycyjne nabożeństwo adwentowe ze Słowem Bożym, które odprawi 23 grudnia (4 NA) o godz. 14.00 w katedrze opolskiej

Serdecznie dziękujemy panu Andrzejowi Szot za prace wykonane na rzecz naszej parafii; dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu posprzątały nasz kościoła, a w nadchodzącym tygodniu o to prosimy rodziny z Kornicy, ul. Spółdzielczej: Łajczonek Jan, Leńczowski Ryszard, Pawlasek Zygfryd, Stępkowski Kazimierz i Kurzeja Piotr.

Dziś do nabycia nasza parafialna gazetka z planem kolędy, MGN w którym lampion na Roraty oraz GN w którym „Małe cuda są po coś” , czyli niezwykła historia niewidomej kobiety, która zaadoptowała niewidomą i niesłyszącą dziewczynkę z Indii oraz o marnowaniu jedzenia, które stało się wielkim problemem również w Polsce. W zakrystii do nabycia opłatki i świece Caritas na stół wigilijny, a do odebrania Stadt Gottes.

Ogłoszenia społeczne

Wójt Gminy Pietrowice Wielkie zaprasza osoby w wieku powyżej 25 roku życia na bezpłatne szkolenia uczące efektywnego i bezpiecznego korzystania z Internetu. Deklarację udziału można wypełnić w Urzędzie Gminy Pietrowice Wielkie, w bibliotekach oraz u sołtysów do końca grudnia. Pierwsze szkolenia będzie w styczniu.

Koło Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Pietrowicach Wlk.  zaprasza na spotkanie ze Św. Mikołajem, które odbędzie się w czwartek 13 grudnia o godz. 14:00     w sali w Centrum w Pietrowicach Wlk.