OGŁOSZENIA   PARAFIALNE

25.10.2020r.

W naszym kościele w czasie obrzędów może uczestniczyć 70 osób w kościele Św. Krzyża 20 osób, na dworze nie ma ograniczeń dlatego zachęcamy, by korzystać z tej możliwości. Przypominamy, by zawsze mieć zasłonięte usta i nos; prosimy, by w miarę możliwości dystansować się od siebie – nie siadać i nie stać blisko siebie.

Dziś o godz. 15:30 będzie dodatkowa msza św. w kościele parafialnym, po tej mszy św. nauka przedchrzcielna. Przypominamy, że msza św. z Kornicy, do odwołania są przeniesiona do kościoła parafialnego. Za tydzień 1 listopada msze św. będą o 7:00; 8:15; 9:30; 10:30 i 16:00 oraz 11:00 Św. Krzyż. o godz. 14.30 w kościele nabożeństwo za zmarłych z kazaniem, ze względów bezpieczeństwa nie będzie nabożeństwa na cmentarzu, prosimy by przez cały dzień nawiedzać groby swoich bliskich, by nie robić większych skupisk i zachować zasadę dystansowania.

O godz. 18.00 różaniec za zmarłych z czytaniem zalecek. Zalecki można składać w zakrystii. Przypominamy, że wszyscy, którzy nawiedzą cmentarz i pomodlą się mogą uzyskać odpust za zmarłych. Odpust jest zupełny od 1 do 8 listopada, natomiast w inne dni roku jest cząstkowy. Warunki: należy odmówić Ojcze nas, Wierzę Boga i dowolna modlitwę wg intencji Ojca Świętego; przystąpić do sakramentu pokuty i Komunii św.

W przyszły poniedziałek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. w Św. Krzyżu msza o 17:00; w kościele parafialnym msze będą o 7:00; 17:00 (int. z Kornicy) o 18:00 i o 19:00.

Okazja do spowiedzi jest codziennie przed Mszami św. i nabożeństwami, a jak będzie potrzeba również po nabożeństwie.

W sobotę ostanie nabożeństwo różańcowe, prosimy dzieci, które chodziły na różaniec i zbierały obrazki, aby przyniosły swoje książeczki, za tydzień w czwartek rozlosujemy i rozdamy nagrody.

Spotkania dla dzieci pierwszokomunijnych w kościele kl. III B w poniedziałek o godz. 17:00 i   III A we wtorek o 17:00.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” panu Danielowi Pientka za wypożyczenie rusztowań do demontażu witraży, dziękujemy tym którzy pomagali je postawić, panu Janowi i Damianowi Herud,  Sebastianowi Pientka i ks. Wikaremu Piotrowi. Dziękujemy rodzinom, które w minionym  tygodniu posprzątały nasz kościół, a w nadchodzącym tygodniu o to prosimy rodziny z ul Wyzwolenia: Słysz Grzegorz, Posmyk Wilhelm, Posmyk Andrzej , Roskosz Rudolf            i Chmielewski Piotr

W minionym tygodniu zmarli: śp Józef Pańczyk i Józef Filipczyk. Wieczny odpoczynek..

Przy wyjściu są wystawione koszyczki na kolektę przeznaczoną na  potrzeby naszej parafii. Dziś do nabycia nasza parafialna gazetka; MGN  w którym o świętych i radościach nieba oraz GN. w którym przeczytamy powodach kryzysu powołań zakonnych.

Ogłoszenia społeczne

Urząd Gminy informuje, iż w dniu 28 października, tj. środa w godzinach od 9.00 do 13.00 odbędzie się akcja " Zostań Honorowym Dawcą Krwi! " przy centrum Społeczno -Kulturalnym w Pietrowicach Wielkich. Jednocześnie prosi się o zabraniu ze sobą dokumentu tożsamości ze zdjęciem.

Więcej informacji na stronie internetowej www.twoiakrew.pl