OGŁOSZENIA   PARAFIALNE

9.08.2020r.

Przy drzwiach kościoła są wystawione koszyczki na kolektę przeznaczoną na potrzeby naszej parafii.

Dziś o 14:30 nieszpory niedzielne, serdecznie zapraszam.

Dnia 20 sierpnia odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Sprzęt można będzie złożyć w garażu dnia 19 sierpnia oraz 20 sierpnia do godziny 10:00.

W minionym tygodniu Pan Bóg odwołał do wieczności śp. Oswalda Herud lat 90, mieszkał w Pietrowicach Wielkich przy ul. Fabrycznej. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Prosimy wszystkich pielgrzymów piątki fioletowej zapisanych w naszej kancelarii aby podpisali dwa oświadczenia, które są Konieczne, by mogli iść w pielgrzymce. Można to zrobić w zakrystii lub kancelarii, potrzebny jest PESEL. Informujemy też, że będziemy pielgrzymować we wtorek 18 sierpnia, rozpoczniemy mszą św. w Rudach Raciborskich o godz.8:00, a zakończymy w Ujeździe  nabożeństwem, które odprawimy w „Studzionce”. Trzeba wziąć ze sobą odpowiednią ilość jedzenia i picia na cały dzień, ponieważ w drodze nie będziemy mogli być dożywiani. Ze względu na to, że jest mało chętnych na autobus trzeba sobie we własnym zakresie załatwić dojazd do Rud Raciborskich i przywóz z Ujazdu. W związku z zaistniałą sytuacją zachęcamy do pielgrzymowania szlakiem jakubowym, które jest indywidualne w pojedynkę i nie stwarza zagrożenia.

Serdecznie dziękujemy Rafałowi Piszczek oraz Danielowi Mastyga za prace wykonane na rzecz naszej parafii oraz rodzinom, które w tym tygodniu posprzątały nasz kościół, a w nadchodzącym tygodniu o to prosimy rodziny z ul. Świętokrzyskiej: Sopata Barbara, Bywalski Krzysztof, Nadworny Paweł, Kulig Grzegorz, Kulig Piotr.

Dziś do nabycia GN. w którym przeczytamy o rywałdzkim sanktuarium Matki szukających pocieszenia i pokoju ducha.