OGŁOSZENIA   PARAFIALNE

26.03.2023r.

W ostatnią niedzielę w czasie zbiórki dla Nicoli Skrzeczkowskiej zebraliśmy 5 720 zł i 15 euro.

Dziś o godz. 14.30 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym, po nabożeństwie nauka przedchrzcielna.

We wtorek o godz. 13:00 spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych.

W tym tygodniu Droga krzyżowa w piątek o godz. 15:00 wraz             z koronką do Bożego miłosierdzia a o 19:30 Droga krzyżowa ulicami Pietrowic; bezpośrednio po powrocie rozpoczniemy całonocną adorację Najśw. Sakramentu; okazja do spowiedzi będzie do godz. 21:30.

W sobotę od godz. 6:30 nabożeństwo pierwszosobotnie oraz msza św. w int. czcicieli Matki Bożej, serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci Maryi oraz Róże Różańcowe.

W przyszłą niedzielę, będzie to Niedziela Palmowa, podczas każdej mszy świętej poświęcenie palm, tak jak co roku będą przygotowane palmy, które będzie można sobie nabyć za dowolną ofiarę, dochód będzie przeznaczony na ich wyjazdy naszych ministrantów, scholki i Dzieci Maryi.

Podczas nabożeństwa Gorzkich Żali odbędzie się poświęcenie róż ku czci św. Rity. Róże będzie można nabyć przed nabożeństwem,                  w przedsionku naszego kościoła.

W przyszłą niedzielę o godz. 19:00 ostatnia Droga krzyżowa przy kościele Św. Krzyża, wszystkich serdecznie zapraszamy, szczególnie tych, którzy jeszcze w tym roku nie byli.

2 kwietnia, w rocznicę śmierci św. Jana Pawła II, w obliczu wzmożonych ataków na postać wielkiego papieża Polaka, o godzinie 11:30 ulicami Raciborza przejdzie marsz papieski. Marsz poprzedzony będzie Mszą Sw. o godzinie 10:30 w kościele pw. NSPJ

Ks. Marcin Marsollek, diecezjalny duszpasterz trzeźwości, zaprasza na rekolekcje trzeźwościowe, które odbędą się od 30 marca do 1 kwietnia (czwartek-sobota) w kościele pw. Ducha Świętego w Opolu-Winowie. Rozpoczęcie spotkań o 19.00.

Dziękujemy  rodzinom, które w minionym tygodniu posprzątały nasze kościoły, a w nadchodzącym tygodniu prosimy o to: kościół parafialny:        z Pietrowic Wielkich z ul. Jana Pawła II : Pleszewski Piotr, Trompeta Andrzej, Szramowska Krystyna, Bula Henryk, Posmyk Edyta i Piechota Ryszard, Św. Krzyż: Mikołajczyk Jan.

W sobotę przeżywaliśmy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, od wielu lat jest to Dzień Świętości Życia; w związku z tym zachęcamy do podjęcia adopcji duchowej dziecka poczętego, ulotki wyjaśniające czym jest ta adopcja wraz z modlitwą są wyłożone w przedsionku.

Dziś do nabycia nasza parafialna gazetka, MGN oraz GN w którym odpowiedź na pytanie dlaczego otruto ks. Blachnickiego i jaki wpływ na beatyfikację będą miały ustalenia dotyczące jego śmierci. Do nabycia również  paschaliki oraz świece na stół wielkanocny.