OGLOSZENIA   PARAFIALNE

13.08.2017r.

Dziś o godz. 14:30 Różaniec  Fatimski serdecznie zapraszamy.

We wtorek Uroczystość Wniebowzięcia NMP, święto nakazane czyli obowiązek uczestniczenia we mszy św. i zakaz prac niekoniecznych, msze św. według porządku niedzielnego a zamiast nieszporów o godz. 20:00 nabożeństwo dla pielgrzymów duchowych. Po mszach św. błogosławieństwo ziół i kwiatów, a kolekta na Wydział Teologiczny w Opolu.

W poniedziałek wyruszy piesza pielgrzymka z Raciborza na Jasną Górę. Jak co roku zachęcamy też do duchowego uczestnictwa w pielgrzymce poprzez wspólna modlitwę, która będzie codziennie o godz. 20:00, a w piątek o godz. 19:00 pielgrzymka do Św. Krzyża; będzie można też przekazać swoje intencje do naszej grupy fioletowej piątki, można je złożyć jeszcze dziś w zakrystii lub później sms na numer podany na plakacie.

Sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach zaprasza we wtorek 15 sierpnia na metropolitalny obchód odpustu Wniebowzięcia NMP. Mszy św. na dziedzińcu Starego Opactwa o godz. 11.00 będzie przewodniczył biskup Andrzej Czaja, zaś popołudniowym Nieszporom w Bazylice o godz. 15.00 - bp senior Jan Wieczorek.

W niedzielę za tydzień po nieszporach spotkanie PRD w sprawie naszych obchodów jubileuszy we wrześniu.

Ojcowie Franciszkanie z Góry św. Anny serdecznie zapraszają na kolejne odpusty: Wniebowzięcia NMP i Aniołów Stróżów z obchodami kalwaryjskimi.

Dziękujemy panu Wojciechowi Szyra za prace na rzecz naszej parafii oraz rodzinom które w minionym tygodniu posprzątały nasz kościół , a  w nadchodzącym tygodniu o to prosimy rodziny z ul. 1 Maja: Herud Maria, Kamiński Piotr, Herud Jan, Krybus Joachim i Meller Robert.

Dziś do nabycia Gość Niedzielny w którym m. in. Święta Edyta Stein jest perłą, którą ciągle nie potrafimy docenić i czy w Armeńskim Klasztorze Włóczni przez wieki był przechowywany grot włóczni, którą rzymski legionista ugodził Chrystusa na krzyżu.

Ogłoszenia społeczne

17 sierpnia tj. czwartek o godz. 18:00 w Centrum W Pietrowicach odbędzie się spotkanie nt. Dofinansowania z Unii Europejskiej 85% kosztów kwalifikowanych do Paneli Fotowoltaicznych, oraz do Pomp Ciepła.