OGLOSZENIA   PARAFIALNE

17.09.2017r.

Dziś nie ma nabożeństwa popołudniowego, wszystkich zapraszamy na festyn jubileuszowo-dożynkowy.

W poniedziałek w Uroczystość św. Stanisława Kostki patrona młodzieży  w Samborowicach o godz. 19:00 będzie dekanalne spotkanie młodzieży, które dla uczniów gimnazjum, którzy przygotowują się do bierzmowania jest obowiązkowe jako celebracja wrześniowa; natomiast uczniowie klas 6 i 7 na prośbę rodziców celebrajcę będą miały u nas w parafii w środę o godz. 18:00 w kościele parafialnym.

Dożynki diecezjalne odbędą się 24 września na Górze św. Anny. Suma Dożynkowa będzie odprawiona o godz. 11.00 w grocie.

Dziękujemy wszystkim, którzy w jakimikolwiek włączyli się w przygotowania naszych uroczystości jubileuszowych 350 lat Św. Krzyża i 750 lat Pietrowic Wlk. Nie sposób wszystkich wymienić dratwo wszystkim za wszystko serdeczne „Bóg zapłać”.

Dziękujemy rodzinom które w minionym tygodniu posprzątały nasz kościół , a  w nadchodzącym tygodniu o to prosimy rodziny z ul. 1 Maja: Dürschlag Mariusz, Sowa Małgorzata, Musioł Łukasz, Marcol Marek i Stompor Stanisław.

W gazetce parafialnej jest pomyłka w ten piątek nie będzie adoracji w int. rodzin będzie za tydzień 29 września.

Dziś do nabycia nasza parafialna gazetka oraz Gość Niedzielny w którym m. in. o tym, że pojawiła się realna szansa na likwidacje prawa, które pozwala zabijać nienarodzone dzieci, gdy są chore. Właśnie rozpoczęło się zbieranie podpisów pod obywatelskim projektem „Zatrzymaj aborcję”. W „Gościu” znajduje się formularz do złożenia podpisu.

W zakrystii do nabycia Kalendarz rolników, wydanie książkowe za 26 zł.

Ogłoszenia społeczne

Odbędą się spotkania wiejskie:

20 września  tj. (środa ) o godz. 17.00 w Centrum w Pietrowicach Wielkich również

20 września o godz. 19.30 w świetlicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Gródczankach

22 września tj. ( piątek) o godz. 19.00 w świetlicy wiejskiej w Komicy

W programie przewidziano m.in. ustalenie wydatków w ramach funduszu sołeckiego, omówienie zagadnień bezpieczeństwa, programu rewitalizacji gminy i sprawy bieżące.