OGŁOSZENIA   PARAFIALNE

8.12.2019r.

Dziś przy drzwiach kościoła zbiórka do puszek na Kościół na Wschodzie; o godz. 14:30 w czasie nabożeństwa adwentowe.

W tym tygodniu spotkania w małych grupach kandydatów do bierzmowania, nie wszystkie grupy; plan jest wywieszony w gablotce.

W sobotę o godz. 18:00 w Cyprianowie dekanalne adwentowe czuwanie dla młodzieży, niech uczniowie klas I ponadpodstawowych i klasy 8 uczestniczą w ramach celebracji grudniowej. Jak co roku będzie tam można złożyć ofiarę, tym razem na budowę szkoły w Kamerunie., uczmy w ten sposób młodych dostrzegania potrzebujących i ofiarności.

W sobotę po roratach na plebanii spotkanie Pomocników komunikowania; informujemy, że dziś dwóch naszych parafian Joachim Lakomek i Klaudiusz Weiner, zostaną wprowadzeni do tej posługi.

Na ostatnim spotkaniu Rada Parafialna przegłosowała, że ma być transmitowana tylko suma  niedzielna i uroczystości.

Od wtorku do czwartku w Miedoni rekolekcje dla kobiet, serdecznie zachęcamy do udziału, można codziennie dojeżdżać z ks. proboszczem.

W naszej gazetce jest błąd, adoracja nocna jest nie w tym, ale w przyszłym tygodniu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomagali zbierać liście przy Św. Krzyżu: młodzieży, dzieciom, szczególnie starszym, którzy wraz z dziećmi przyszli, bo bez nich nie dalibyśmy rady to zrobić; dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu posprzątały nasz kościół, a w nadchodzącym tygodniu o to prosimy rodziny z ul.1 Maja: Musioł Łukasz, Sowa Małgorzata, Marcol Marek, Stompor Stanisław i Stompor Rafał.

Dziś do nabycia nasza parafialna gazetka z planem kolędy, GN         w którym historia domu Matki Bożej cudownie przeniesionego do Loreto.   W zakrystii do nabycia świece na stół wigilijny (cena 5  i 12 zł) i opłatki;

Ogłoszenia społeczne

Koło Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów zaprasza na spotkanie opłatowo-mikołajkowe w czwartek o godz. 14:00 w Sali w Centrum w Pietrowicach Wlk.

Urząd Gminy Pietrowice Wielkie informuje, że prowadzone są kontrole dotyczące spalania odpadów w piecach grzewczych. Urzędnicy na podstawie upoważnienia Wójta, w oparciu Prawo ochrony środowiska uprawnieni są do wstępu na teren kotłowni w godz. 6-22 w celu przeprowadzenia kontroli. Przypominamy, że spalanie odpadów jest nielegalne i jest wykroczeniem zagrażającym karą pozbawienia wolności do lat 3 lub kara grzywny do 5.000 zł. Zgłoszenia w przypadku podejrzenia spalania odpadów przyjmowane są pod nr tel. 32 4198075 wew.101

Urząd Gminy informuje że w związku planowanym złożeniem wniosku na dofinansowanie usuwania folii rolniczych innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej konieczne jest przeprowadzenie inwentaryzacji na terenie Gminy Pietrowice Wielkie dlatego prosi się rolników chętnych do uzyskania dofinansowania o złożenie oświadczeń dotyczących w/w odpadów w Urzędzie Gminy w pokoju nr 3 w terminie do 13 grudnia. Jednocześnie Urząd Gminy informuje że złożenie oświadczenia jest warunkiem uzyskania dofinansowania. Druki oświadczeń dostępne są w Urzędzie Gminy oraz do pobrania na stronie internetowej Gminy.

PZU informuje, że obsługa ubezpieczeń będzie się odbywać: 9; 16; 17; 23; 30 grudnia w godz. 10:00 – 13:00