OGLOSZENIA   PARAFIALNE

21.04.2019r.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w Nieszporach Wielkanocnych o godz. 14.30, które są uwieńczeniem uczestnictwa w Triduum Paschalnym.

Dziś koniec okresu powstrzymywania się od udziału w zabawach.

Jutro Poniedziałek Wielkanocny obchodzimy zwyczajowo jako drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. według porządku niedzielnego, kolekta przeznaczona na KUL. O godz. 13.00 rozpoczniemy naszą wielkanocna procesje na koniach, gościem specjalnym będzie bp. Andrzej Iwanicki, pomocniczy biskup diecezji gliwickiej. Serdecznie zapraszamy do udziału w procesji i w nabożeństwie w kościele Św. Krzyża i w festynie na boisku.

We wtorek wielkanocny jak zawsze o godz. 16.00 procesja piesza do Św. Krzyża, tam msza św. o urodzaje i bł. Boże dla rolników, a potem powrót do kościoła parafialnego.

W piątek w Oktawie Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Będziemy w piątek  przeżywać adorację całonocną, chcemy ją ofiarować w int. naszego kleryka, diakona Mateusza Zajdla, który 8 czerwca przyjmie święcenia kapłańskie. Rozpoczynamy o godz. 19:00 adoracja dla rodzin, a o 20:00 dla młodzieży i tu zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania w ramach celebracji kwietniowej, by też pomodlili się za swojego kolegę Mateusza.

Również w piątek w godzinach popołudniowych będzie roznoszony kołacz prymicyjny, który niech nas zachęci, a nawet jakoś zobowiąże do modlitwy za prymicjanta. Przy okazji dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w pieczenie tego kołacza.

W przyszłą niedzielę Miłosierdzia Bożego rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia, kolekta na Caritas diecezji i przynosimy skarbonki Jałmużna Postna oraz te ofiary, które zebraliśmy w ramach naszego postu. Będziemy je składać na ołtarzu bocznym przy obrazie Bożego Miłosierdzia.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie zaangażowali się w przygotowanie i przeżycie Triduum Paschalnego, dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu posprzątały nasz kościoła, a w nadchodzącym tygodniu o to prosimy rodziny z ul. Daszyńskiego: Bolik Teresa, Bobik Iwona, Legan Łukasz, Palisa Damian i Gotzmann Jan

Dziś do nabycia MGN płyta z piosenkami Arki Noego oraz GN w którym m. in. o tym jakie jest ciało Jezusa i jakie będą nasze ciał po zmartwychwstaniu i jak nie nudzić się na mszy św. i kochać Kościół.

Ogłoszenia społeczne

Zakład Gospodarki Komunalnej w Pietrowicach Wielkich informuje, iż z powodu prac na sieci wodociągowej w dniu 25.04. tj. czwartek nastąpi przerwa w dostawie wody w godz. 9°° - 14°° w sołectwach Pietrowice Wielkie, Gródczanki, Komice.