OGLOSZENIA   PARAFIALNE

10.12.2017r.

Przy drzwiach zbiórka do puszek na pomoc Kościołom na Wschodzie.

Dzieci pierwszokomunijne nie będą miały spotkań przed świętami.

Wszystkich nie tylko dzieci zapraszamy codziennie na roraty: rano o 7:00       i wieczorem o 17:00, by lepiej się przygotować na święta Bożego Narodzenia.

W piątek od godz. 19:00 rozpoczniemy całonocna adorację Najśw. Sakramentu; o godz. 19:00 w int. rodzin; o 20:00 adoracja dla młodzieży i na tą adorację zapraszamy kandydatów do bierzmowania klasy 6,7 i 2 gimnazjum w ramach celebracji grudniowej. Klasa 3 gimnazjum jest zaproszona na spotkanie dekanalne w Cyprzanowie o godz. 18:00. Okazja do spowiedzi w piątek jak zawsze od 19:00 do 21:00. zachęcamy już do spowiedzi przedświątecznej.

W czasie spotkania PRD zaproponowano, by w parafii utworzyć grupę lektorów starszych, którzy by czytali lekcje w czasie mszy niedzielnych                 i świątecznych. Wszystkich chętnych, którzy chcieliby pełnić taką posługę i mają taka umiejętność, zapraszamy w sobotę po roratach na plebanię.

W niedzielę za tydzień będziemy przeżywać Kiermasz, będziemy dziękować Bogu za nasze kościoły; kościół parafialny był konsekrowany 22 grudnia 1935r. przez  biskupa Józef Schinzla z Ołomuńca. Będziemy gościć bp. Rudolfa Piekrskałę, który odprawi sumę i msze św. w Św. Krzyżu i wygłosi do nas okolicznościowe słowo. Natomiast w ramach nabożeństwa popołudniowego odbędzie się koncert organowy w wykonaniu pani Brygidy Tomala z Babic. Tą uroczystością chcemy jakby zamknąć obchód naszych tegorocznych jubileuszy.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać”  panu Bruno Stojerowi za zatroszczenie się o wybudowania muru na cmentarzu, na stare porzucone tablice nagrobne oraz rodzinie Bernard Lamaczek za ofiarowanie cegieł z starego budynku, które nadawały się na ten mur. Dziękujemy rodzinom które w minionym tygodniu posprzątały nasz kościół, a  w nadchodzącym tygodniu o to prosimy rodziny z ul. Nowej: Bugla Maria, Mikołajczyk Stanisław, Marcinek Renata, Wilczek Rudolf i Fojcik Mikołaj.

Dziś do nabycia nasza parafialna gazetka z programem kolędy oraz Gość Niedzielny w którym m. in. profesor ekonomii przekonuje, że obroty w sklepach nie spadną z powodu zamknięcia ich w niedzielę. W zakrystii można już nabywać opłatki i świece wigilijne po 5 i 12 zł.

W sobotę, jeśli będzie odpowiednia pogoda chcemy posprzątać liście wokół Św. Krzyża serdecznie zapraszamy do pomocy; kandydaci do bierzmowania w ramach wolontariatu parafialnego do którego są zobowiązani są wszyscy zaproszeni. Prosimy przynieść ze sobą grabki, miotły, a chłopcy kosze do zbierania liści. Rozpoczniemy o godz. 9:30.

Rekolekcje dla pań odbędą się tradycyjnie w Domu Formacyjnym w Miedoni. Rozpoczęcie we wtorek o godz.11.00; zakończenie w czwartek obiadem.

Biskup Opolski Andrzej Czaja zaprasza osoby żyjące w związkach niesakramentalnych na nabożeństwo adwentowe, które odbędzie się za tydzień o godz. 14.00 w katedrze opolskiej.

Adwentowe spotkania formacyjne dla członków Bractwa św. Józefa odbędzie się w czwartek 14 grudnia o godz. 18.30 w Domu Formacyjnym w Miedoni.

Instytut Myśli Schumanna zaprasza do włączenia się w projekt „Wigilia bez granic”. Chodzi w nim o zaproszenie studentów cudzoziemców lub pracujących obcokrajowców do naszych domów na wieczerzę wigilijną. Szczegóły na stronie internetowej: www.WigiliaBezGranic.com.

Ogłoszenia społeczne

Zarząd DFK zaprasza dziś do Centrum na godz. 16:00 dzieci przedszkolne i trzech pierwszych klas SP na spotkanie ze św. Mikołajem.

Przedstawiciele PZU informują, że będą do dyspozycji w Bibliotece w Pietrowicach 11,12,18 i 19 grudnia oraz 2,3,8 i 9 stycznia w godz. 10:00 do 13:00.