OGŁOSZENIA   PARAFIALNE

23.02.2020r.

Dzisiaj o godz. 14:30 nieszpory, a po nich nauka przedchrzcielna, a na plebanii spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

Prosimy, by kandydaci do bierzmowania z klasy 8, którzy zapisali się na rekolekcje, przynieśli formularze zgłoszeniowe.

W Środę Popielcową rozpoczynamy czas Wielkiego Postu, przypominamy, że w tym dniu obowiązuje nas post ścisły czyli  jakościowy  i ilościowy, natomiast w całym Wielkim Poście wszyscy wierni są zobowiązani do powstrzymania się od udziału w zabawach. Msze św.        o 7:00; 17:00 w Św. Krzyżu i 18:00. Od czwartku do soboty adoracja Najśw. Sakramentu na rozpoczęcie Wielkiego Postu. Plan jest podany w naszej gablotce.

W czwartek dzieci będą miały adorację bezpośrednio po mszy szkolnej, adoracja w czwartek i piątek będzie trwała do 21:00. Dzieci zapraszamy również w piątek na godz. 17:00, dzieci komunijne niech uczestniczą w czwartek i piątek; dla młodzieży adoracja będzie w czwartek i piątek           o 19:00. Kandydaci do bierzmowania niech uczestniczą co najmniej dwa razy w godzinie adoracji w ramach celebracji marcowej. Zachęcamy, by każdy znalazł czas na tę szczególną modlitwę, która niech pomoże nam dobrze wejść w czas pokuty i nawrócenia, pamiętajmy w modlitwie też       o innych parafianach i bliskich, szczególnie tych, którzy są daleko od Boga.

Piątek jest Dniem modlitwy i pokuty za grzechy wykorzystania seksualnego małoletnich, dlatego o godz. 18:00 będzie Droga krzyżowa i modlitwa w tej int.

W sobotę o godz. 11:00 oaza dla dzieci.

Za tydzień w niedzielę będziemy gościć w naszej parafii siostry zawierzani, które może nawet w tym roku zamieszkają w klasztorze przy Św. Krzyżu; siostry przybliżą nam swój charyzmat, powiedzą co będą tu robiły. Kolekta będzie przeznaczona dla sióstr, na wyposażenie kaplicy       i sprzęt liturgiczny.

Za tydzień pierwsze Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.

Serdecznie dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu posprzątały nasz kościół, a w nadchodzącym tygodniu o to prosimy rodziny z               ul. Mickiewicza: Rusnarczyk Grzegorz, Dębska Maria, Waszek Bartłomiej, Rusnarczyk Barbara i Mludek Bernard.

Zmarł nasz parafianin śp. Stanisław Kępa l.87, zam. Kornice, pogrzeb jego odbył się w sobotę. Wieczny odpoczynek…

Dziś do nabycia MGN oraz GN w którym m. in. w części opolskiej artykuł na temat kaplicy MB Różańcowej w Kornicy i trwającej tam adoracji.