OGLOSZENIA   PARAFIALNE

17.06.2018r.

Dziś o godz. 14:30 nieszpory odpustowe.

Dziś w Krowiarkach Dekanalno-Gminne święto Rodziny i Przegląd Piosenki Religijnej, o godz. 14:00 msza św. w kościele parafialnym o po niej festyn z licznymi atrakcjami darmowymi dla dzieci. Serdecznie zapraszamy do udziału.

W poniedziałek o godz. 19:00 w salce katechetycznej Krąg Biblijny.

W środę o godz. 16:30 w Św. Krzyżu msza św. w int. absolwentów gimnazjum, a w czwartek od 16:00 spowiedź dla dzieci przed wakacjami     i o 17:00 msza na zakończenie roku szkolnego.

W piątek o 16:30 wyruszy spod kościoła piesza pielgrzymka do Samborowic do Świętej Rodziny i tam o godz. 18:00 msza św. w int. wszystkich rodzin naszej parafii i po niej powrót. Zapraszamy do udziału.

W sobotę o godz. 11:00 msza św. dziękczynna z ok. 25-lecia świeceń kapłańskich ks. proboszcza.

Za tydzień w niedzielę przy drzwiach kościoła zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny w Opolu. Po nabożeństwie popołudniowym nauka przedchrzcielna.

Za tydzień w niedziele kolekta będzie na nasze parafialne remonty; jest już zabrany czwarty witraż z prezbiterium, w najbliższym czasie powróci na swoje miejsce, jako jego fundator będę wpisane Róże Różańcowe.  Kolejne nasze prace to wykonanie nowych okien z witrażami w tylnej części kościoła, na wzór tych, które były kiedyś, (projekt wykonał                o. Joachim, a wielu z was też je jeszcze pamięta). Koszt takiego okna wyniesie ok. 10 tys. zł.

Jest już gotowy album z naszych jubileuszy, będziemy go rozprowadzać w salce katechetycznej po mszach św. cena tego albumu 35 zł.                   (w gablotce jest możne sobie obejrzeć). Jest bardzo ładny i warto by          w każdym domu taki album był. Na zdjęciach są i ci którzy 50 lat temu świętowali jubileusz Św. Krzyża i ci którzy w zeszłym roku uczestniczyli      w naszych jubileuszach, są nie tylko starsi ale i dzieci, które uczestniczyły w rozgrywkach sportowych. Jest też krótki rys historyczny naszej parafii. Dziękujemy panu Bruno Stojerowi za opracowanie tego albumu.

Centrum Duszpasterstwa Młodzieży zaprasza licealistów i studentów na wakacyjne spotkanie o nazwie Ławka Festiwal. Wydarzenie to odbędzie się w dniach 4-8 lipca 2018 w Opolu-Winowie. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd na ŚDM do Panamy. Termin: od 19 stycznia do 4 lutego 2019. Koszt ok. 5500 zł. Szczegółowe informacje i zapisy www.botafe.pl

Pielgrzymka Dzieci na Górę św. Anny, która odbędzie się 1 lipca.

Dziękujemy rodzinom które w tym tygodniu posprzątały nasz kościół , a  w nadchodzącym tygodniu o to prosimy rodziny z ul. Świętokrzyskiej: Bywalski Krzysztof, Sopata Władysław, Kulig Grzegorz, Becmer Mariusz      i Meler Reinhard.

Dziś do nabycia MGN w którym terminarz mistrzostw świata w piłce nożnej, oraz GN w którym m. in. o kryzysie słowa drukowanego, czyli         o poważnym spadku wydawanych drukiem czasopism.