Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 

 

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

25.06.2017r. 

 

       Serdecznie dziękujemy za dzisiejsze ofiary na nasze parafialne remonty.

       W Makowie odpust św. Jana Chrzciciela oraz Dekanalno-Gminne Święto Rodziny, o godz. 12:00 msza św. a potem festyn z darmowymi atrakcjami dla dzieci. Serdecznie zachęcamy do udziału całe rodziny.

       Natomiast u nas o godz. 16:30 w salce rozpoczniemy wycieczkę rowerową, którą poprowadzi pan Bruno Stojer, której celem będzie poznanie początków zakładania naszej wioski. Szczegóły w gazetce. Serdecznie zapraszamy.

      W poniedziałek nasza piesza pielgrzymka do Samborowic, wyruszymy        o godz. 16:30, w Samborowicach msza o godz. 18:00 i powrót.      

     W czwartek ur. Ąp. Piotra i Pawła, kolekta na rzecz Stolicy Apostolskiej.

     W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 7:00 msza w int czcicieli Matki Bożej.

     W sobotę wyrusza nasza parafialna pielgrzymka do Zakopanego. Wyjazd     o godz. 6:00 rano spod kościoła. Najpierw udamy się do Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie odprawimy Mszę św., następnie odwiedzimy rodzinne miasto Jana Pawła II i będziemy zwiedzać dom rodziny Wojtyłów.       Z Wadowic pojedziemy do Zakopanego, aby tam w polskiej Fatimie na Krzeptówkach uczestniczyć w nabożeństwie pierwszej soboty miesiąca.          W niedzielę oprócz Zakopanego zwiedzimy także Ludźmierz. Druga część wpłaty za pielgrzymkę będzie zbierana w autokarze. 

       W niedzielę na Górze św. Anny pielgrzymka dzieci.

       Można już nabywać w naszej kancelarii parafialnej znaczki i legitymacje na pielgrzymkę pieszą do Częstochowy, która odbędzie się w dniach 14-19 sierpnia, jak co roku można się zapisać na autobus powrotny. Ponieważ w minionych latach w pierwszy dzień brakowało obiadów, dlatego osoby, które będą szły tylko jeden dzień muszą sobie same zabezpieczyć wyżywienie, gdyż przygotowane jest tylko dla tylu osób ile jest zapisanych. 

       Dziękujemy rodzinom które posprzątały nasz kościół , a  w nadchodzącym tygodniu o to prosimy rodziny z ul. Konopnickiej: Wieczorek Joachim, Geron Sławomir, Wilczek Hubert, Nowak Adrian i Bulak Zenon.

 

     Dziś do nabycia nasza parafialna gazetka, MGN w którym najnowsza płyta zespołu „Arka Noego” zatytułowana „Wyjątkowy osioł”  oraz Gość Niedzielny w którym m. in. najbardziej znany szef kuchni wyznaje: „Podjąłem świadomą decyzję, że pójdę za Jezusem” oraz o objawieniach w Gietrzwałdzie.