OGLOSZENIA   PARAFIALNE

22.04.2018r.

W dzisiejszą Niedzielę Dobrego Pasterza przypada Światowy Dzień Modlitw   o Powołania, rozpoczynający Tydzień Modlitw o Powołania do Służby w Kościele.

W poniedziałek o godz. 17:00 nabożeństwo i pierwsza spowiedź dla dzieci pierwszokomunujnych. Prosimy, by z dziećmi przyszli również rodzice, a dzieci niech przed swoja pierwszą spowiedzią przeproszą wszystkich domowników.

Uczniowie klasy III gimnazjum w czwartek o godz. 19:00 mają próba przed bierzmowaniem, w piątek o godz. 17:00 nabożeństwo pokutne i po nim sprzątanie kościoła i wokół kościoła. W sobotę o godz. 14:30 sakramentu bierzmowania udzieli im bp. ordynariusz Andrzej Czaja.

Serdecznie dziękujemy panom Pawłowi Gorczowskiemu i Józefowi Czekała, za prace na rzecz naszej parafii oraz rodzinom które w minionym tygodniu posprzątały nasz kościół, a w nadchodzącym tygodniu o to prosimy młodzież, która przyjmie sakrament bierzmowania, ich rodziców prosimy o nadzór tej pracy.

Już dziś prosimy panie, wzorem poprzednich lat, o upieczenie ciasta na odpust Świętego Krzyża. Zawsze ciasto to miało wielkie powodzenie i wielu już liczy na to, że znów będzie można je sobie nabyć.

Dziś do nabycia Gość Niedzielny w którym m. in. bezpłatny dodatek adhortacja apostolska pp. Franciszka o świętości w świecie współczesnym i o tym czy Duch Święty może zmienić tradycję w Kościele.

Ogłoszenia społeczne

23 kwietnia  tj. poniedziałek o godz. 17:00 w świetlicy w Komicy odbędzie się spotkanie w sprawie możliwości dalszej rozbudowy sieci gazowej na terenie sołectw Gminy Pietrowice Wielkie w tym w miejscowości Komice. W trakcie spotkania omówione zostaną możliwości rozbudowy, warunki przyłączenia gospodarstw domowych do sieci gazowej, rozdane zostaną również ankiety wśród mieszkańców, które pozwolą określić poziom zainteresowania gazyfikacja w miejscowości Komice.