OGŁOSZENIA   PARAFIALNE

15.05.2021r.

Dziś o godz. 14:30 nabożeństwo z udziałem dzieci pierwszokomu-nijnych. W Białym Tygodniu dzieci pierwszokomunijne codziennie ucze-stniczą w mszy św. wieczornej, we wtorek wyjeżdżamy na pielgrzymkę na Górę św. Anny i do św. i do św. Jacka w Kamieniu Śl.

Nabożeństwa majowe po mszach wieczornych, w sobotę po porannej.

W poniedziałek o godz. 19:00 w salce Krą Biblijny.

W tym tygodniu spotkania w małych grupach dla kandydatów do bierzmowania klasa 7. plan jest wywieszony w gablotce.

W piątek o godz. 18:30 kolejne spotkanie dla młodzieży, która w tym roku chce przyjąć sakrament bierzmowania. Młodzież ta otrzymała kartki do wypełnienia, przypominamy, że konieczne jest dostarczenie metryki chrztu, gdy ktoś był ochrzczony w innej parafii, natomiast świadkiem bierzmowania powinien być któryś z chrzestnych albo osoba, która już przyjęła sakrament bierzmowania i jest wzorem dla bierzmowanego. Nie powinni to być rodzice dziecka. Będziemy zbierać po 50 zł. na przystrojenie kościoła i pamiątki bierzmowania.

Za tydzień w niedzielę w kaplicy w Kornicy odpust ku czci św. Jana Nepomucena, msza odpustowa o 10:00.

W przyszłą niedzielę na sumie o godz. 9:30 będziemy przeżywać rocznice I Komunii, próba dla tych dzieci w czwartek po mszy szkolnej.

Po nabożeństwie majowym w ogrodzie plebanijnym  odbędzie się majówka dla dzieci i starszych; będzie ciast, kawa, grill, gry i zabawy dla dzieci, występy muzyczne.

Za tydzień w niedziele zbiórka do puszek na remont katedry opolskiej

Dziękujemy rodzinom, które w minionym tygodniu posprzątały nasze kościoły, a w nadchodzącym tygodniu prosimy o to: kościół parafialny: rodziny z ul. Sienkiewicza: Wycisk Zygfryd, Steuer Brunon, Kurcoń Grażyna, Marcinek Henryk i Hadamie Gizela. kościół Św. Krzyża: Pryga Janusz i Suliga.

Nadal można wziąć udział w akcji „Paczka dla Ukrainy”. Można się jeszcze zapisać na pielgrzymkę do Lourdes

Dziś do nabycia Gość Niedzielny w którym kolejna płyta z Biblią Audio, a na niej cztery księgi mądrościowe.

Ogłoszenia społeczne

W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi przedsięwzięcia Budowa wytwórni do wytwarzania mieszanek mineralno-asfaltowych w Kornicach przy ul. Przemysłowej”, zainteresowanych mieszkańców Gminy Pietrowice Wielkie zaprasza się do świetlicy wiejskiej w Kornicy w dniu 18 maja o godz. 18.00 na spotkanie dotyczące wyżej opisanej sprawy.