Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

OGLOSZENIA   PARAFIALNE

10.12.2017r.

        Przy drzwiach zbiórka do puszek na pomoc Kościołom na Wschodzie.

        Dzieci pierwszokomunijne nie będą miały spotkań przed świętami.

        Wszystkich nie tylko dzieci zapraszamy codziennie na roraty: rano o 7:00       i wieczorem o 17:00, by lepiej się przygotować na święta Bożego Narodzenia.

       W piątek od godz. 19:00 rozpoczniemy całonocna adorację Najśw. Sakramentu; o godz. 19:00 w int. rodzin; o 20:00 adoracja dla młodzieży i na tą adorację zapraszamy kandydatów do bierzmowania klasy 6,7 i 2 gimnazjum w ramach celebracji grudniowej. Klasa 3 gimnazjum jest zaproszona na spotkanie dekanalne w Cyprzanowie o godz. 18:00. Okazja do spowiedzi w piątek jak zawsze od 19:00 do 21:00. zachęcamy już do spowiedzi przedświątecznej.

     W czasie spotkania PRD zaproponowano, by w parafii utworzyć grupę lektorów starszych, którzy by czytali lekcje w czasie mszy niedzielnych                 i świątecznych. Wszystkich chętnych, którzy chcieliby pełnić taką posługę i mają taka umiejętność, zapraszamy w sobotę po roratach na plebanię.

     W niedzielę za tydzień będziemy przeżywać Kiermasz, będziemy dziękować Bogu za nasze kościoły; kościół parafialny był konsekrowany 22 grudnia 1935r. przez  biskupa Józef Schinzla z Ołomuńca. Będziemy gościć bp. Rudolfa Piekrskałę, który odprawi sumę i msze św. w Św. Krzyżu i wygłosi do nas okolicznościowe słowo. Natomiast w ramach nabożeństwa popołudniowego odbędzie się koncert organowy w wykonaniu pani Brygidy Tomala z Babic. Tą uroczystością chcemy jakby zamknąć obchód naszych tegorocznych jubileuszy.

    Składamy serdeczne „Bóg zapłać”  panu Bruno Stojerowi za zatroszczenie się o wybudowania muru na cmentarzu, na stare porzucone tablice nagrobne oraz rodzinie Bernard Lamaczek za ofiarowanie cegieł z starego budynku, które nadawały się na ten mur. Dziękujemy rodzinom które w minionym tygodniu posprzątały nasz kościół, a  w nadchodzącym tygodniu o to prosimy rodziny z ul. Nowej: Bugla Maria, Mikołajczyk Stanisław, Marcinek Renata, Wilczek Rudolf i Fojcik Mikołaj.

    Dziś do nabycia nasza parafialna gazetka z programem kolędy oraz Gość Niedzielny w którym m. in. profesor ekonomii przekonuje, że obroty w sklepach nie spadną z powodu zamknięcia ich w niedzielę. W zakrystii można już nabywać opłatki i świece wigilijne po 5 i 12 zł.

     W sobotę, jeśli będzie odpowiednia pogoda chcemy posprzątać liście wokół Św. Krzyża serdecznie zapraszamy do pomocy; kandydaci do bierzmowania w ramach wolontariatu parafialnego do którego są zobowiązani są wszyscy zaproszeni. Prosimy przynieść ze sobą grabki, miotły, a chłopcy kosze do zbierania liści. Rozpoczniemy o godz. 9:30.

      Rekolekcje dla pań odbędą się tradycyjnie w Domu Formacyjnym w Miedoni. Rozpoczęcie we wtorek o godz.11.00; zakończenie w czwartek obiadem.

      Biskup Opolski Andrzej Czaja zaprasza osoby żyjące w związkach niesakramentalnych na nabożeństwo adwentowe, które odbędzie się za tydzień o godz. 14.00 w katedrze opolskiej.

      Adwentowe spotkania formacyjne dla członków Bractwa św. Józefa odbędzie się w czwartek 14 grudnia o godz. 18.30 w Domu Formacyjnym w Miedoni.

      Instytut Myśli Schumanna zaprasza do włączenia się w projekt „Wigilia bez granic”. Chodzi w nim o zaproszenie studentów cudzoziemców lub pracujących obcokrajowców do naszych domów na wieczerzę wigilijną. Szczegóły na stronie internetowej: www.WigiliaBezGranic.com.

    Ogłoszenia społeczne

Zarząd DFK zaprasza dziś do Centrum na godz. 16:00 dzieci przedszkolne i trzech pierwszych klas SP na spotkanie ze św. Mikołajem.

Przedstawiciele PZU informują, że będą do dyspozycji w Bibliotece w Pietrowicach 11,12,18 i 19 grudnia oraz 2,3,8 i 9 stycznia w godz. 10:00 do 13:00.