Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

OGLOSZENIA   PARAFIALNE

18.03.2018r.

 

     Dziś zapraszamy na godz. 14:30 na Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.

     W poniedziałek o godz. 19:00 Krąg Biblijny, serdecznie zapraszamy.

    Dzieci pierwszokomunijne swoje spotkania na plebanii mają w poniedziałek

o godz. 13:45 i 16:00 oraz w piątek o godz. 12:45.     

    W Tym tygodniu spotkania w małych grupach dla kandydatów do bierzmowania, plan jest wywieszony w gablotce, dla klas III będzie to ostatnie spotkanie.

     W piątek o godz. 19:00 Droga krzyżowa ulicami Pietrowic na którą serdecznie wszystkich zapraszamy.

     Za tydzień w Niedzielę Palmową ostanie Gorzkie żale, a po nich w kościele nauka przedchrzcielna, a na plebanii spotkanie PRD, serdecznie zapraszamy.        O godz. 19:00 przy Św. Krzyżu ostatnia Droga krzyżowa, na która szczególnie zapraszamy tych, którzy nie mieli możliwości być w piątki.

      Nasza młodzież podobnie jak w zeszłym roku będzie rozprowadzać przed mszami palmy, dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na wyjazdy naszej młodzieży szczególnie na ŚDM w Panamie. W związku z tym prosimy młodzież w czwartek o godz.19:00 do robienia palm.

     Biskup opolski Andrzej Czaja zaprasza w Niedzielę Palmową na godzinę 14.00 do katedry opolskiej osoby żyjące po rozwodzie w ponownym związku niesakramentalnym na wspólne nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką dla nich oraz z błogosławieństwem sakramentalnym.

     Wyższe Seminarium Duchowne w Opolu zaprasza do wspólnego przeżycia Misterium Męki Pańskiej poświęconego tematyce Eucharystii. Będzie to wydarzenie muzyczno-teatralne, w którym widzowie będą mogli zobaczyć to, co „niewidzialne”, odbędzie się ono 21 marca o godz. 18:30 w auli seminaryjnej. Darmowe wejściówki można odbiera na furcie Wydziału Teologiczne UO.

      Rekolekcje dla osób cierpiących z powodu uzależnienia odbędą się w Winowie w dniach 22-24 marca o godz. 18.00 w kościele pw. Ducha Świętego. Rekolekcje poprowadzi diecezjalny duszpasterz trzeźwości, ks. Marcin Marsollek.

    Serdecznie dziękujemy rodzinom które w minionym tygodniu posprzątały nasz kościół, a  w nadchodzącym tygodniu o to prosimy rodziny z ul. Spółdzielczej: Nowak Hubert, Stefaniszyn Antoni, Garlak Małgorzata, Sokołowski Tadeusz i Lisak Czesław.

Dziś do nabycia Gość Niedzielny w którym m. in. o pięciu latach pontyfikatu pp. Franciszka, jego stylu, energii i nowych kierunkach przez niego wyznaczonych.

Ogłoszenia społeczne

Wójt Gminy Pietrowice Wielkie zaprasza mieszkańców i przedsiębiorców na spotkanie dotyczące dofinansowania na instalacje fotowoltaiczne do produkcji energii elektrycznej oraz instalacje solarne do podgrzewania wody użytkowej. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek o godzinie 17°° w Centrum w Pietrowicach Wielkich.

Zaprasza się wszystkich zainteresowanych tematyką zagrożeń w ruchu drogowym i procedurami bezpieczeństwa na terenie całej gminy, na spotkanie które odbędzie się w środa o godzinie 17:00 w Centrum.