Domowy Kościół

Domowy Kościół jest małżeńsko - rodzinnym ruchem świeckich w Kościele, działającym w ramach Ruchu Światło - Życie. Jego założycielem jest Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki, którego postać była przedstawiona w Gościu Niedzielnym.

Członkami DK są małżeństwa sakramentalne, które wspólnie (mąż i żona) się angażują. Chodzi o to, aby wzajemnie sobie pomagać i dążyć do świętości razem ze współmałżonkiem.

Kręgi DK obecne są we wszystkich diecezjach w Polsce, a także między innymi w Niemczech, Austrii, Słowacji, Ukrainie, Białorusi oraz USA i Kanadzie.

W DK uczymy się wzrastać w wierze zbliżać się sercem coraz bardziej do Pana Boga i współmałżonka. Uczymy się być lepszym ojcem/matką i mężem/żoną, a przede wszystkim staramy się być lepszymi chrześcijaninami.

Dzięki wspólnocie DK zdecydowanie lepiej poznaliśmy Pismo Św. Nie leży już na półce ale często do niego zaglądamy. Często zaczynamy dzień od przeczytania krótkiego fragmentu Pisma Św. Zauważyliśmy, że ten dzień przebiega wtedy spokojniej. Daje nam to siłę do przezwyciężania trudności dnia codziennego i wszelkich pokus.

Dzięki tej wspólnocie znaleźliśmy możliwość bycia bliżej Pana Boga, a dzięki temu również bliżej siebie nawzajem. Odzyskaliśmy większą radość życia i pokój w sercu. Kiedyś buntowaliśmy się z byle jakiego powodu. Teraz nauczyliśmy się ufać Panu Bogu bardziej, nauczyliśmy zgadzać się z Jego wolą, bo wiemy, że on wie co dla nas jest lepsze.

Spotykamy się raz w miesiącu. Na każdym ze spotkań obecny jest ks. Proboszcz, który w razie potrzeby służy nam pomocą. Na spotkaniu modlimy się, rozważamy Pismo Św. i wymieniamy się doświadczeniami życia małżeńskiego i rodzinnego. Dzielimy się radościami ale i trudnościami. Tu znajdujemy wsparcie i zrozumienie. DK uczy nas wymagać przede wszystkim od siebie, nie od innych.

My sami nie wymyślamy sobie treści tych spotkań a materiały, z których korzystamy są opracowane przez ks. Blachnickiego. Ksiądz na spotkaniu czuwa abyśmy w rozumieniu tych treści nie odbiegali od nauki Kościoła.

Nasz krąg w Pietrowicach Wlk. tworzy 6 małżeństw,  w tak zwanym kręgu DK. Można powiedzieć bardzo różnych. Różnimy się nie tylko wiekiem ale także doświadczeniem i wykształceniem. Ale tak ma być. Małżeństwa starsze dzielą się doświadczeniem, a młodsze małżeństwa swoim entuzjazmem, radością i świeżym spojrzeniem na życie.

Spotykamy się już 7 rok i zdążyliśmy się zaprzyjaźnić. Często modlimy się za siebie nawzajem i w trudnych momentach czujemy to wsparcie modlitewne innych.

DK nie jest dla małżeństw idealnych, lecz takich, które mają świadomość swojej niedoskonałości i dążą do świętości razem ze współmałżonkiem, jest to dla tych, którzy chcą pogłębić i polepszyć relacje z bliskimi i z Panem Bogiem. Jest to miejsce dla całych rodzin(małżeństw i dzieci). Jeżeli chcesz pogłębić swoją wiarę i swoich najbliższych. Jeżeli chcesz pogłębić miłość małżeńską, odnowić czy polepszyć kontakt ze swoimi dziećmi. Jeżeli chcesz pokazać swoim dzieciom drogę wiary. To zapraszamy Cię do DK

Nie jesteśmy związani żadnym ślubem, żadną obietnicą, nie ma żadnych obowiązkowych składek finansowych, zawsze można zrezygnować.

Zapraszamy zainteresowane małżeństwa do kontaktu z nami.

Zachęcamy Was bardzo serdecznie - spróbujcie!!!

Z Panem Bogiem

Obecni animatorzy: Irena(irena42@onet.pl) i Tomek(ph.trol.sc@hot.home.pl)

Więcej informacji tutaj: http://infodk.pl/